Wycieczki szkolne / Zielone szkoły

Zielona Szkoła na Mazurach

MAZURY – TYSIĄC MOŻLIWOŚCI DLA AKTYWNYCH!!
4 dni

 

Zapraszamy Was do krainy tysiąca jezior, gdzie na tle dziewiczej przyrody znajdziemy mnóstwo zabytków i atrakcji. Mazury to przede wszystkim piękne krajobrazy, dlatego postaramy się spojrzeć na nie z różnych perspektyw. Popłyniemy w rejs po jeziorach, a także na spływ kajakowy mazurską rzeką. Odwiedzimy rezerwaty przyrody oraz Park Dzikich Zwierząt! Zwiedzimy również Olsztyn, pójdziemy do planetarium, pospacerujemy słynną promenadą w Mikołajkach. Przygotujcie się na wizytę w Grodzisku Galindia – zrekonstruowanej osadzie dawnych mieszkańców tego regionu a w drodze powrotnej na przygodę w Miasteczku Westernowym!

 

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień

UCZESTNICY: 9 – 16 lat

 

 

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, przejazd do Buczyńca, w którym znajdziemy unikatową na skalę Europy budowlę wodną, czyli Kanał Elbląsko – Ostródzki, przejazd do Olsztyna, wizyta w Planetarium i seans, następnie zwiedzanie z zewnątrz olsztyńskiej starówki z przewodnikiem, przejazd do Mikołajek, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjne.
Dzień 2
Śniadanie, rejs statkiem z Mikołajek przez jez. Śniardwy do Rucianego-Nida, podczas którego poznamy uroki Krainy Tysiąca Jezior z jej największym jeziorem na czele, przejazd autokarem do Galindii, i zwiedzanie z przewodnikiem kolebki pradawnych mieszkańców tego regionu, przejazd do miejscowości Krutyń, spacer z przewodnikiem do rezerwatów Zakręt i Krutynia, przejazd do Kadzidłowa i zwiedzanie z przewodnikiem Parku Dzikich Zwierząt, gdzie z bliska poznamy życie wielu gatunków zwierząt, powrót do ośrodka autokarem, obiadokolacja, gry i zabawy, ognisko.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd autokarem do miejscowości Krutyń, ok. 4-5  godzinny spływ kajakami rzeką Krutynia do Ukty, powrót autokarem do ośrodka,  gry i zabawy oraz skecze i przedstawienia przygotowane przez dzieci, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, podsumowanie wyjazdu – rozdanie nagród, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, po drodze wizyta w miasteczkuwesternowym Mrongoville w Mrągowie, gdzie czekać nas będzie podróż w czasy Dzikiego Zachodu i program edukacyjny poprzez zabawę z kowbojami i szeryfem lub Indianami, wieczorem powrót pod szkołę.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ceny ustalamy indywidualnie.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem na trasie Trójmiasto – Mikołajki – Trójmiasto + transport podczas pobytu (zgodnie z programem), zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w Mikołajkach lub okolicy –  łazienki na korytarzu (WC, prysznic), wyżywienie zgodnie z programem, zajęcia edukacyjno – rozrywkowe zgodnie z programem, spływ kajakami na trasie Krutyń – Ukta, w kajakach 2 os., opiekę i pomoc pilota / reprezentanta biura, usługi przewodnickie, podatek VAT
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów dodatkowo płatne .

 

Możliwość wzbogacenia programu o: 

– zwiedzanie kompleksu rekreacyjnego – Nowa Holandia

– wizytę w parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży

warsztaty muzealne na Zamku w Olsztynie

– zwiedzanie Muzeum Gazety Olsztyńskiej

– wizytę w Muzeum Przyrody w Olsztynie

– wizytę na polach Grunwaldu

nowość!! Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie

nowość!! Ogrody Pokazowe i Motylarnia w Marcinkowie k. Mrągowa

– wizyta w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku

– wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

– wizyta w Wiosce Garncarskiej w Kamionce

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...