POMYSŁ I POCZĄTEK:
Pomysł na założenie firmy pojawił się w głowach Jakuba Proma i Jakuba Ryfa już podczas studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja wspomnianej wyżej uczelni. Dzięki wygranemu konkursowi na biznesplan otrzymaliśmy w roku 2006 dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej – polegającej na prowadzeniu internetowego biura podróży zajmującego się głównie turystyką przyjazdową do Gdańska, Gdyni i Sopotu (Citybreak), oraz organizującego imprezy firmowe i turystykę szkolną. Nasz pomysł był poparty dużym doświadczeniem w działalności turystycznej (pilotaż, hotelarstwo, gastronomia, podróże) oraz kierunkowym wykształceniem.
ROZWÓJ:
Podczas rozwoju naszego biura podróży do projektu dołączyła inna firma – Ideatour Germanus, której doświadczenie na rynku usług turystycznych sięga roku 1996. W związku z tym JOYTRIP.PL zmieniło osobowość prawną na Spółkę Jawną i otworzyło kolejny etap działalności. Dzięki takiemu połączeniu nasze gdańskie biuro podróży posiada bardzo dobre kontakty z hotelami w całej Polsce co pozwala na wynegocjowanie preferencyjnych cen. Dzięki relatywnie dużej ilości obsługiwanych turystów posiadamy także konkurencyjne ceny transportu osób oraz dużą bazę przewodników miejskich oraz pilotów wycieczek. JOYTRIP.PL kreowało zawsze oryginalne programy turystyczne i integracyjne. Dzięki temu udało się nam stworzyć m.in. autorskie trasy rowerowe w Trójmieście. Na potrzeby naszego biura turystycznego zaczęliśmy prowadzić także jedyną profesjonalną w Trójmieście wypożyczalnie rowerów www.rowerownia.gda.pl.TERAŹNIEJSZOŚĆ:
Do dziś powstają kolejne produkty turystyczne w oparciu o atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dziś oferta JOYTRIP.PL to nie tylko region Pomorza, ale także programy wycieczek po całej Polsce a także wyjazdy do kilku Państw Europejskich i egzotycznych miejsc na całym świecie.Dziś tworzymy zespół zgranych ludzi z ciekawymi pomysłami, dużym doświadczeniem oraz odpowiednimi uprawnieniami. Na naszej stronie internetowej znajdziesz prezentacje naszej całej ofertyObecnie nasza firma to 4 osobne działy i 4 osobne marki, które wydzieliliśmy, aby ułatwić klientom poznanie naszej oferty:- JOYevent.pl – organizacja integracyjnych imprez firmowych (DMC) oraz profesjonalny organizator konferencji (PCO);
– JOYtrip.pl – organizacja wycieczek szkolnych oraz turystyki aktywnej zarówno przyjazdowej dla obcokrajowców jak i wyjazdowej dla polskich klientów;
– JOYstag.pl – organizacja aktywnych i „imprezowych” weekendów w Trójmieście dla obcokrajowców;
 IDEAtour.PL – podróże kulturowe oraz incentive w egzotycznych miejscach świataNAGRODY:
– W roku 2008 – główna nagroda w prestiżowym Konkursie „Lidera Gdańskiej Przedsiębiorczości” w kategorii Mikro – Firm, organizowanym przez Prezydenta Miasta Gdańska. Nagrodą w konkursie była statuetka Gdańskiej Kogi, okazjonalny dyplom, notebook (ufundowany przez SEVENET), karta płatnicza BZWBK doładowana na 4 000 PLN i co najważniejsze akcja promocyjna firmy. Potwierdza to, że zostały dostrzeżone nasze działanie w zakresie nie tylko nowych pomysłów na produkty turystyczne ale także przyczynienie się do promocji Gdańska. Zauważony został nasz jedyny w Polsce 7 – osobowy rower integracyjny, autorskie ścieżki rowerowe w Trójmieście oraz inne sposoby uatrakcyjnienia imprez firmowych, citybreak i wycieczek szkolnych. Zaciekawienie kapituły konkursu wzbudził także sposób promocji produktów oraz wykorzystanie nowych technologii przy prowadzeniu firmy.- W październiku 2008, nasza firma została wyróżniona na liście rankingowej „10 NAJ – TOP TEN” – jedenastego wydania Katalogu Obiektów i Usług Konferencyjnych „Konferencje w Polsce” www.meetingspoland.pl 2009 w kategorii „Firmy i Programy Eventowe”- W lutym 2009 Biuro Podróży JOYTRIP.PL zdobyło główną nagrodę w konkursie na najlepszy produkt turystczny Gdańska. Organizatorem konkursu była Gdańska Organizacja Turystyczna, nagrodą 20000 PLN na realizację pomysłu a naszym nagrodzony, produktem stała się gra miejska „Władcy Bursztynu”

NAGRODY:
– marzec 2010 – II Nagroda w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Gdańska za produkt – wycieczkę edukacyjną: „Mali odkrywcy wielkich Gdańszczan”
– luty 2009 – I Nagroda w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Gdańska. Gdańska Organizacja Turystyczna nagrodziła nasz produkt – grę miejską „Władcy Bursztynu”
– październik 2008 – Wyróżnienie w kategorii „Firmy i programy eventowe” na liście rankingowej „10 NAJ – TOP TEN” – jedenastego wydania Katalogu Obiektów i Usług Konferencyjnych „Konferencje w Polsce”
– 2008 – I Nagroda w prestiżowym konkursie „Lider Gdańskiej Przedsiębiorczości” w kategorii: Firma Mikro. Konkurs organizowany był przez Prezydenta Miasta Gdańska, a nagrodą w konkursie była m.in. statuetka „Kogi Gdańskiej”

Nasz zespół tworzą:

Jakub Ryfa

Główny menager i twórca marki JOYevent. Absolwent Turystyki i Hotelarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w tym jednego semestru w Hochschule Bremen w Niemczech. Posiada cenną umiejętność budowania trwałych relacji z klientami, podwykonawcami i współpracownikami. Nie straszne mu są sytuacje kryzysowe, ponieważ ma niemalże wrodzoną umiejętność rozwiązywania problemów. Wieloletnie doświadczenie w organizacji wycieczek zdobył podczas współpracy z firmą Ideatour Germanus, po drodze kreując umiejętności eventowe.

Posiada doświadczenie w byciu pilotem (wycieczek), masażystą i sternikiem jachtowym. Prywatnie amator podróżnik i fotograf, do tego zapalony żeglarz.

Jakub Zgliński

Trafił do agencji JOYevent w 2013 roku i od razu stał się jej nierozłączoną częścią. Już podczas studiów rozpoczął przygodę z branżą eventową, by potem całkowicie go wchłonęła. Współtwórca wielu programów. Jego wieczny uśmiech i energia sprawiają, że rzeczy niemożliwe znajdują się w zasięgu ręki. Wie co, jak i dlaczego – koordynuje, animuje, a kiedy zajdzie potrzeba to kieruje: pracą, flotą, przedmiotami, czasem i magazynem. Wyznaje zasadę „jak to się nie da?”, więc niewiele rzeczy jest w stanie go zaskoczyć.

Prywatnie fan piłki nożnej zaczytujący się w historii Polski. Pokłady energii wykorzystuje na treningach gdańskiego klubu piłkarskiego SKS Polonia Gdańsk, której, de facto – jest kapitanem.

 

Magdalena Kowalczyk

Przez długi czas jedyna kobieta w zespole Joyevent, która umiejętnie przełamała stężenie testosteronu. Absolwentka Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Gdańskim. W pracy lubi „łapać kilka srok za ogon”, nie ma dla niej tematów beznadziejnych. Przez innych uważana za skrupulatną i sumienną – nic nie umknie jej podejrzliwej uwadze. Wierzy, że sukces to wypadkowa zaangażowania, rozwoju i uczciwości. Kiedy zajdzie potrzeba przemienia się w copywriter’a i stara się ubierać niektóre myśli w słowa.

Miłośniczka reportażu, który darzy uczuciem bezgranicznym. O którym uwielbia dyskutować i którym uwielbia zarażać. Wielbicielka puzzlowych łamigłówek i klimatycznych księgarni.

 

Mateusz Jankowski

W zespole Joyevent jest od połowy 2016 roku i w mgnieniu oka zaskarbił sobie przychylność i sympatię partnerów, współpracowników i klientów. Absolwent Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Doświadczenie w organizacji eventów zdobywał w kilku prestiżowych w hotelach w Trójmieście, aby ostatecznie przejść na właściwą stronę mocy. Aktor z zamiłowania (ma na swoim koncie nawet rolę w serialu) i utalentowany kucharz. Pracę w eventach porównuje do pracy w kuchni. Twierdzi, że w obu przypadkach liczą się umiejętności i ludzie, dla których się gotuje.

Członek grupy improwizacji kabaretowych „Im prościej”, której to oddał duszę i serce, a której zmagania można podejrzeć na wielu trójmiejskich scenach.

 

Aleksandra Wieruszewska

Dobra dusza naszego biura, opiekun i anioł stróż. Na jej życzenie stosy niezidentyfikowanych dokumentów układają się w kolejności alfabetycznej. Skrupulatna, ceniąca uczciwość i przywiązana do szczegółów. Niezastąpiona w pracy papierkowej. Nie boi się nowych wyzwań, jakimi często są przeróżne wycieczki, za które jest odpowiedzialna. Programy wyjazdowe ma w małym palcu. Potrafi zaanimować i zaplanować czas dla każdej grupy wiekowej. Zakochana w Gdańsku, z pasją tropi historie i zagadki miasta. W mig zaskarbia sobie sympatię całej grupy jako licencjonowany przewodnik po Trójmieście.

Prywatnie przede wszystkim dumna mama trzech synów. Kochająca, ciepła, pełna empatii, udzielająca się społecznie.

 

Tomasz Poniatowski

Urodzony mistrz logistyki i logiki. Z Joyevent związany od wielu lat – jego obecność na evencie to gwarancja sukcesu. Potrafi rozstawić imprezę chociażby po ciemku! Nie wymawia zdania: „nie da się”. Najczęściej odpowiedzialny za techniczną stronę eventów, która to nie ma dla niego żadnych tajemnic. Prawdziwa złota rączka. Znajduje rozwiązanie każdego, technicznego problemu. Przy tym odporny na presję czasu i natłok zadań. Wielozadaniowy. Opiekuje się jednym z lokali gastronomicznych i wychodzi mu to całkiem dobrze.

Zaangażowany społecznie, empatyczny i odpowiedzialny.

 

Radosław Skrodzki

Manager działu IDEAtour. Najstarszy stażem i wiekiem, weteran naszej agencji. Z wykształcenia magister germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego (mogący pochwalić się stypendium na niemieckim uniwersytecie w Bremen). W branży turystycznej osiągnął już chyba wszystko – bowiem jest jej częścią od 1996 roku. Jest jednocześnie organizatorem turystyki przyjazdowej, pilotem wycieczek, autorem kilkudziesięciu programów turystycznych i tłumaczem. Sprawnie korzysta ze swojej wiedzy i doświadczenia, jednocześnie lubiąc trzymać rękę na pulsie.

Po pracy miłośnik aktywnych podróży, poznawania innych kultur, wędrówek górskich i spływów kajakowych. W wolnym czasie relaksuje się zgłębiając tajniki socjologii i historii sztuki.

NASZE PRODUKTY

Nasza firma to jedyny w Gdańsku i całym Trójmieście organizator turystyczny posiadający tak bogatą ofertę turystyczną wykorzystującą atrakcje regionu Pomorza. Zebraliśmy kilkadziesiąt aktywności, które pojedynczo lub w różnych kombinacjach wykorzystujemy do różnego rodzaju imprez turystycznych organizowanych nie tylko na terenie Pomorza ale w dowolnym miejscu Polski a nawet wybranych miejscach Europy.
Dzięki naszemu wspólnikowi jakim jest firma Ideatour mamy doświadczenie także na międzynarodowym rynku turystycznym. Naszym atutem jest pasja podróżnicza, zamiłowanie do obcych kultur, dbałość o szczegóły i precyzja przy zamawianiu świadczeń a także kreatywność. Zdobyliśmy uznaną pozycję wśród naszych zagranicznych klientów i zachęceni wsparciem naszego międzynarodowego zespołu entuzjastów i ekspertów turystyki postanowiliśmy poszerzyć ofertę właśnie o turystykę wyjazdową dla wymagających klientów z Polski.
Przedstawiamy poniżej usługi, które jako touroperator oferujemy Państwu:

Imprezy i firmowe – czyli integracyjne imprezy dla firm
Program integracyjny kierowany do Państwa firmy jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i wymagań. Impreza tego typu ma za zadanie wzmacniać relację międzyludzkie, kreować wspólne zrozumienie w działaniu. Uczestnicy mają często wyznaczane zadania, podczas realizacji których przełamywane są bariery ludzkie a pracownicy mogą się lepiej poznać i zrozumieć swoje zachowania. Ważnym elementem naszych imprez jest element rozrywkowy i oryginalność. Imprezy tego rodzaju dzielimy na wieczorne programy rozrywkowe oraz dzienne programy outdoorowe a także gry miejskie i city tours. Aby lepiej osiągnąć wyżej opisany cel, kreujemy programy w oparciu o ciekawe, często irracjonalne scenariusze.

Konferencje i kongresy – czyli profesjonalne spotkania i szkolenia
Jako lokalny PCO a zarazem DMC zajmujemy się kompleksową organizacją konferencji i kongresów – głównie na terenie Trójmiasta i Pomorza. Jesteśmy członkiem Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Gdansk Convention Bureau. Dzięki naszemu doświadczeniu dobierzemy odpowiednio obiekt na Państwa konferencję, zorganizujemy nocleg dla jej uczestników a także zajmiemy się zapleczem technicznym i całą logistyką. Wszystko kompleksowo i profesjonalnie.

Podróże kulturowe Ideatour – czyli wyjazdy motywacyjne typu Incentive
Turystyka wyjazdowa na cały świat dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i grup firmowych typu incentive. Podmiotem odpowiedzialnym za organizację podróży kulturowych jest Ideatour Germanus sp. z o.o.  Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce armatora komfortowego statku Mekong Sun (oferta rejsów po Mekongu w Laosie) oraz operatora czarterowego ekskluzywnego pociągu w Namibii. Jest to nowy produkt na etapie wdrażania.

Turystyka szkolna – czyli wycieczki z klasą
Oferta szkolna, którą kierujemy do Państwa, opiera się na elementach turystyki kulturowej i edukacyjnej z wieloma elementami integrującymi grupę. Dzięki naszym programom uczestnicy mają okazję poznać walory turystyczne odwiedzanego regionu, jednocześnie ucząc się współdziałania w grupie. Fachowa kadra oraz nowoczesne autokary gwarantują bezpieczeństwo uczestników. Wycieczki z klasą to wycieczki jednodniowe a także wycieczki kilkudniowe w Polsce i zagranicą. Dla grup szkolnych w każdym wieku proponujemy także biwaki i zielone szkoły.

Rejsy żeglarskie – czyli żagle na Mazurach i na morzu

Imprezy żeglarskie kierujemy do wszystkich młodych duchem, zarówno umiejących żeglować jak i tych, którzy jacht widzieli tylko na zdjęciu. Ważne jest aby każdy miał min. 18 lat i był otwarty na szeroko pojętą integrację w gronie ciekawych ludzi w pięknych okolicznościach przyrody. Gwarantujemy dobrą pogodę (ducha), poznanie Bałtyku i Mazur – nie tylko komercyjnych portów ale także dzikich przystani i szuwarów oraz czynną naukę żeglarstwa! Kto był ten wie, na czym polegają nasze rejsy – a kto będzie ten się przekona sam!

Wyjazdy narciarskie i snowboardowe – czyli wycieczki w góry polskie, czeskie, słowackie i Alpy
Jesteśmy fanami białego szaleństwa i dlatego wiemy co jest potrzebne narciarzom. Wyszukujemy więc ski -centra, w których są dobre warunki narciarskie, trasy dobrze przygotowane, małe kolejki pod wyciągami a przede wszystkim jeździmy tam, gdzie jest gwarancja śniegu. Nasze wyjazdy narciarskie nie są drogimi imprezami a często organizujemy je podczas dogodnych terminów – sylwester na nartach, święta na nartach, ferie na nartach. Co ważne zawsze jedzie z nami instruktor narciarski lub snowboardowy a wyjazd zawsze uatrakcyjniamy wieczornymi imprezami integracyjnymi.
Wieczory kawalerskie i panieńskie – czyli zabawa na całego
JOYTRIP.PL zaprasza na szalone wieczory kawalerskie i panieńskie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Nasza bogata oferta i specyficzne położenie miasta gwarantują niesamowite przeżycia. Mamy tu morze i wzgórza. Mamy bogata historie i najnowsze trendy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sporty wodne, powietrzne, ekstremalne. A do tego oczywiście bogate życie nocne, clubbing i szalone imprezy do rana.
Możesz skorzystać z zaproponowanych przez nas pakietów, jak i stworzyć swój własny. Chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidualną. Nie czekaj wiec, tylko zamów u nas imprezę a gwarantujemy ze będziesz ja opowiadał z zachwytem swoim wnukom

Rowery – czyli rajdy rowerowe, zwiedzanie na rowerze i wypożyczalnia rowerów
Prowadzimy jedyną profesjonalną, całoroczną wypożyczalnie rowerów w Gdańsku i całym Trójmieście. Wypożyczamy dobrej klasy rowery trekkingowe w wersji 26’’ i 28’’. Posiadamy ramy męskie i damskie o różnej wielkości. Dysponujemy także jedynym w Polsce 7 – osobowym rowerem integracyjnym.
Przygotowaliśmy autorskie trasy rowerowe, przebiegające przez od Gdyni prze Sopot do Gdańska a także Kaszuby i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Organizujemy także kilkudniowe rajdy i wyprawy rowerowe podczas wakacji i długich weekendów.

Wynajem transportu – czyli autokary, busy, vany, smochody z kierowcą i limuzyny na każdą okazję
Dzięki naszym doświadczeniom i dużej ilości zrealizowanych imprez turystycznych, posiadamy preferencyjne układy z firmami przewozowymi dysponującymi wysokiej klasy autokarami turystycznymi, busami / minibusami a także vanami / minivanami. Posiadamy także samochody osobowe z kierowcą oraz limuzyny. Do obsługi naszych klientów zatrudniamy kierowców o wysokiej kulturze osobistej z dużym doświadczeniem. Pomagamy także w wyznaczaniu i optymalizacji tras przejazdu, co przyczynia się do zmniejszania kosztów transportu.

Przewodnictwo i pilotaż – czyli profesjonalna kadra polsko i obcojęzyczna
Sami jesteśmy wykwalifikowanymi pilotami wycieczek z dość dużym doświadczeniem, co pozwala nam na dobór odpowiedniej kadry obsługującej nasze imprezy turystyczne. Posiadamy grupę zaprzyjaźnionych i sprawdzonych przewodników miejskich np. z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Warszawy, Krakowa i przewodników terenowych z Pomorza, Mazur oraz przewodników górskich. Nasza kadra posługuje się językami obcymi a niektórzy nasi przewodnicy i piloci turystyczni specjalizują się w wybranych tematach związanych z historią danego miasta lub regionu. Pośrednictwo naszego biura podróży w załatwianiu pilotów i przewodników gwarantuje wysoką jakość zamawianych usług.

Rezerwacja biletów lotniczych – czyli tanie latanie
Nasze Biuro Podróży posiada narzędzie internetowe, dzięki któremu każdy może wyszukać, porównać i zarezerwować bilet na samolot. Nasz konsolidator lotów wyszukuje bilety na tanie linie lotnicze low cost a także na tradycyjne linie lotnicze. Zaletą naszej oferty jest możliwość sortowania połączeń lotniczych wg danej linii lotniczej – przewoźnika, długości lotu, ilości międzylądowań lub ceny. Oferujemy bilety lotnicze z dowolnego portu lotniczego na świecie w bardzo konkurencyjnych cenach – często niższych od cen oferowanych bezpośrednio przez przewoźników lotniczych.

Ubezpieczenia turystyczne – czyli bezpieczne podróże
JOYTRIP.PL to agent ubezpieczeniowy firmy Allianz – Elvia, dzięki czemu prowadzimy sprzedaż polis ubezpieczeniowych przydatnych podczas różnego rodzaju podróży. Turystyczna polisa ubezpieczeniowa to często mały wydatek, który zabezpiecza turystów w często kosztownych zdarzeniach losowych

O NASZYM REGIONIE:

TRÓJMIASTO czyli GDAŃSK & SOPOT & GDYNIA

To fenomen – 3 miasta w jednym. Każde z nich jest inne i ma swoją tożsamość.

Gdańsk, największe i najstarsze z nich jest kolebką historii i kultury regionu. Sopot, najmniejszy i najbardziej rozrywkowy a przy tym kurort. Gdynia najmłodsza i najnowocześniejsza, otwarta na inwestycje. Wszystkie miasta położone między morzem a lasami parku krajobrazowego. Jadąc ponad 30 km od jednego do drugiego końca Trójmiasta nie dojrzysz wyraźnej administracyjnej granicy miast, ale mimo to poczujesz ich odrębność.

GDAŃSK
Gdańsk jest marką samą w sobie. Jest perłą wśród polskich miast od wieków. Zawsze jednak podkreślał swoją odrębność i nie bez powodu od zawsze nazywany był „wolnym miastem”. Jego najstarsza część pamięta czasy średniowiecza i walk z krzyżakami. Miasto należało do grypy hanzeatyckiej i było na przełomie XVI-XVIIw. jednym z bogatszych miast w Europie. Przyciągało różne narodowości, jak Holendrów, Niemców, Szkotów i ich wpływy są widoczne w regionalnej sztuce i architekturze.
Najbardziej znana jest ulica Długa, którą kiedyś kroczyli królowie Polski odwiedzając pomorską ziemię. Wokół niej właśnie skoncentrowane są najważniejsze zabytki miasta. To też tutaj, na gdańskiej ziemi rozpoczęła się II WŚ w 1939r. Pracownicy Gdańskiej Stoczni i powstały ruch solidarności z Lechem Wałesą na czele, dali w latach 80’ XX w. początek końca panowania socjalizmu w europie środkowo wschodniej.
Ale bogata historia to jedno, a dzień dzisiejszy to drugie. Dzisiejszy Gdańsk jest miastem nowoczesnym, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów zarówno z Polski jak i ze świata. Można tu kupić praktycznie wszystko, a największe marki światowe walczą o możliwość zaistnienia w tym wspaniałym mieście. Gdańsk swoją sławę zyskał w dużej mierze dzięki żółto-złotemu cudowi natury, jakim jest bursztyn. Biżuteria z tego kamienia jest wyjątkowa i nigdzie na świecie nie znajdziesz piękniejszych wyrobów z bursztynu jak właśnie w Gdańsku.
Poza tym miasto oczywiście tętni życiem rozrywkowym. Jest tu mnóstwo restauracji, pubów, dyskotek. Jest ono centrum imprez rekreacyjno-kulturalnych regionu. Najsłynniejszą z nich jest Jarmark Św. Dominika, który przyciąga sprzedawców z całego kraju promujących własne wyroby, kontynuując taką tradycję od średniowiecza. Do Gdańska ściągają także artyści aby zaistnieć na scenie teatru, opery czy filharmonii, a także przedstawiciele sztuki nowoczesnej.
Nie należy jednak zapominać, że Gdańsk jest przede wszystkim miastem portowym, a przez to otwartym na świat i nowych ludzi, takich jak Ty.

SOPOT
Jest miastem, w którym wg rankingów żyje się najlepiej w Polsce. Przyczyna jest prosta – najbliżej do plaży, najbliżej do lasu, najbliżej do barów, zlokalizowanych głównie na słynnej ulicy Monte Cassino (statystyka!!!). Sopot ma najdłuższe drewniane molo w Europie (ponad 500m!) wokół którego latem koncentrują się imprezy sportowe(głownie sporty wodne), kulturalne i rekreacyjne.
Secesyjne wille i pałace potwierdzają, że od zawsze był to kurort (oficjalnie jest nim od XVIII wieku), który przyciągał turystów. Dziś ma szeroką ofertę SPA oraz Aqua Park.

Na przełomie sierpnia i września odbywa się tu od kilkudziesięciu już lat Sopot Festiwal, który jest międzynarodową imprezą muzyczną. Miejscem festiwalu jest Opera Leśna, która znajduje się w środku Trójmiejskiego lasu, co nadaje imprezie zawsze specyficzny klimat i nastrój.

Jednak przede wszystkim Sopot jestem miastem, które nigdy nie śpi, a życie rozrywkowe jest jego największym atutem. Na pewno znajdziesz tu lokal odpowiedni dla swoich gustów.

GDYNIA
Gdynia miastem została zaledwie 80 lat temu a już widać jak szybko rośnie w siłę. Od momentu pojawienia się jej na mapie Polski, była znaczącym punktem gospodarki kraju, głównie dzięki portowi. Na efekty długo nie trzeba było czekać i dziś jest jednym z najlepiej prosperujących miast w Polsce. Jak na port przystało można tu zobaczyć całą masę jachtów, i statków przybijających latem do Mariny.
W Gdyni kwitnie handel, powstają nowe firmy a miasto zmienia wygląd i staje się coraz bardziej nowoczesne. Największymi atrakcjami turystycznymi są Skwer Kościuszki i bulwar nadmorski. Jest to ulubione miejsce do spacerowania, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza przysłuchując się uspokajającym falom morza. Można też tam zwiedzić przy okazji dwie „wizytówki” polskiej żeglugi morskiej – żaglowiec „Dar Pomorza” i okręt wojenny „Błyskawica”. Na końcu Skweru znajduje się również oceanarium morskie, gdzie można podziwiać faunę i florę morza.

W okresie lata na gdyńskiej plaży znajduje się „Letnia scena Teatru”. Można tam obejrzeć najciekawsze sztuki, na tle morza, gdzie aktorzy biegają po piasku. Jest to w każdym razie bardzo specyficzna sceneria, znacząco się różniąca od sal teatralnych.

Sporty wodne, siatkówka plażowa, opaleni ludzie – to jest Gdynia latem. Jednak przez okrągły rok można zabawić się w licznych restauracjach, pubach i dyskotekach zlokalizowanych głównie wokół ulicy Świętojańskiej. Jest to zarazem główna ulica handlowa miasta., gdzie kupisz tanie i wyjątkowe rzeczy.

PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI PŁATNICZYMI:

 

Print Friendly, PDF & Email
Wysyłam...