Wycieczki szkolne / Zielone szkoły

Zielona Szkoła w Borach Tucholskich

KAJAKIEM I ROWEREM!!
3 dni

Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. W celu ochrony znajdujących się tu licznych zabytków i pomników przyrody utworzono rezerwaty, parki krajobrazowe, a także obszar najwyższej ochrony – Park Narodowy Bory Tucholskie. Niepowtarzalne piękno krajobrazu tej krainy będziemy mogli podziwiać płynąc kajakami jednym z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, a także ze szlaku rowerowego biegnącego przez sam środek Parku Narodowego. W pierwszym w Polsce muzeum na świeżym powietrzu, dowiemy się jak żyli mieszkańcy dawnej kaszubskiej i kociewskiej wsi. Odwiedzimy również Kamienne Kręgi w Odrach – największe i najstarsze po Angielskim Stonehenge miejsce tego typu w Europie oraz zabytek hydrotechniki – Akwedukt w Fojutowie (skrzyżowanie Czerskiej Strugi i Wielkiego Kanału Brdy).

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień
UCZESTNICY: 9 – 16 lat

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd autokarem spod szkoły; przejazd do Wdzydz Kiszewskich, w których zwiedzimy Kaszubski Park Etnograficzny (z przewodnikiem); przejazd do Odr, zwiedzanie Rezerwatu Kamienne Kręgi; przejazd do Fojutowa, zwiedzanie zabytkowego akweduktu; przejazd do Swornegaci, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjne

Dzień 2
Śniadanie, przejazd busem/autokarem do miejscowości Sąpolno, ok. 5-6 godzinny spływ kajakami rzeką Brdą do miejsca zakwaterowania w Swornegaciach, obiadokolacja, zajęcia integracyjne, ognisko.

Dzień 3
Po śniadaniu uczestnicy spakują się i wykwaterują, a następnie zorganizowana będzie wycieczka rowerowa przez teren Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na stacji PKP uczestnicy oddadzą rowery, odbiorą swoje bagaże i wyjadą pociągiem do Gdyni Głównej.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ceny ustalamy indywidualnie.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem na trasie Trójmiasto – Wdzydze Kiszewskie – Odry – Fojutowo – Swornegacie + transport podczas pobytu zgodnie z programem
– przejazd pociągiem na trasie Męcikał – Gdynia Główna
– zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w Swornegaciach, domki 4-5 osobowe (pokoje 2-3 osobowe) z łazienkami (WC, prysznic, umywalka)
– wyżywienie zgodnie z programem
– zajęcia edukacyjno – rozrywkowe zgodnie z programem
– spływ kajakami na trasie Sąpolno – Swornegacie, w kajakach 2 os.
– wycieczkę rowerową
– opiekę i pomoc pilota / reprezentanta biura
– usługi przewodnickie
– podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów dodatkowo płatne.

Możliwość wzbogacenia programu o lekcje muzealne w muzeum we Wdzydzach (od 2 zł/os)

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...