Pobyt na Pomorzu / Wycieczki w Trójmieście

The Best Of Gdańsk

Jako entuzjaści dobrego humoru pokażemy Ci Gdańsk inaczej. Powiemy ci jak ludzie się tu zabijali, palili, co robili w między czasie i jak się bawili. Chcemy pokazać Ci jak budowali kiedyś ludzie, jak inni to niszczyli a jeszcze inni odbudowali. Co dziś się dzieje w naszym 1000 letnim mieście jacy ludzie w nim mieszkają i jak radzą sobie z takimi turystami jak Ty! Nasze miasto to miasto wolne – tak było i jest !
– Latarnia Morska w Nowym Porcie Jedna z najpiękniejszych latarń Morza Bałtyckiego mierząca 27 metrów wysokości, wskazywała statkom wejście do portu gdańskiego do 1984 roku. Latarnia jednocześnie była wieżą pilotów i mieściła na swym szczycie niezwykły instrument jakim była wtedy kula czasu. Od 2004 roku w jej wnętrzu podziwiać można pięknie zachowane stare historyczne urządzenia optyczne oraz wspaniałą wystawę latarnictwa morskiego. Zachwyca również widok z jej szczytu na Port Gdański, Westerplatte i całą Zatokę Gdańską aż po Gdynię i Hel.

– Spacer po Gdańsku:

Kościół Mariacki –  największa ceglana, gotycka świątynia w Polsce i w Europie zachwyca ogromem. Wznoszono ją w latach 1343-1502.

We wnętrzu podziwiać możemy m.in.: dębowy, późnogotycki ołtarz główny pochodzący z lat 1510-1517, 10-metrowy krzyż, rekonstrukcję słynnego zegara astronomicznego z lat 1464-1470, dzieło H. Duringera z Torunia. Dwunastometrowy zegar pokazuje godziny, fazy księżyca i znaki zodiaku. Na lewo od głównego wejścia znajdują się schody prowadzące na szczyt 78-metrowej wieży, skąd można obejrzeć panoramę Gdańska – tam też się wdrapiemy!

– Droga Królewska:

Ulica Długa i Długi Targ tworzące Drogę Królewską należą niewątpliwie do najpiękniejszych ulic Gdańska. Przy Długim Targu wznoszą się najważniejsze świeckie budowle Głównego Miasta: Ratusz Głównego Miasta i Dwór Artusa ale zanim tam wstąpimy to zatrzymamy się pod symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna!

– Rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej – to tu na –  przylądku Westerplatte znajduje się cmentarz poległych w 1939 r. żołnierzy polskich, ocalała Wartownia nr 1, ruiny koszar i Wartowni nr 3, oraz stojący na usypanym po wojnie kopcu Pomnik Obrońców Wybrzeża, odsłonięty w 1966 roku.

– Obiad w Brovarni Gdańsk Browar Restauracyjny Brovarnia Gdańsk znajduje się w historycznym spichlerzu nad Motławą. Serwujemy znakomite dania kuchni polskiej i międzynarodowej, z uwzględnieniem dawnych gdańskich specjałów. Restauracja to również jedyny w Trójmieście mini browar, w którym warzymy trzy gatunki piwa – Brovarnia Jasne, Brovarnia Ciemne i Brovarnia Pszeniczne –  według starej tradycji i w najnowocześniejszej technologii.

 

* poszczególne punkty programu można modyfikować i zamieniać. Cenę ustalamy po ustaleniu terminu, ilości osób i wyborze środka transportu.

ZAPRASZAMY !!

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...