Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Wielkopolska – Wczoraj i Dziś

WENECJA – BISKUPIN – GNIEZNO – ROGALIN- KÓRNIK – POZNAŃ
3 dni

Nasza wyprawa przebiegać będzie wzdłuż Szlaku Piastowskiego. Zobaczymy liczne pamiątki historyczne oraz zabytki architektoniczne związane z początkami państwa polskiego. Odwiedzimy wspólnie osadę w Biskupinie, wejdziemy do drewnianych chat i zobaczymy jak wyglądało życie pierwszych Słowian. W grodzie Mieszka i Bolesława Chrobrego odwiedzimy słynną katedrę gnieźnieńską, a na koniec zatrzymamy się na starym rynku w Poznaniu.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły do Wenecji, przejazd kolejką wąskotorową do Biskupina, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie skansenu, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka.

Dzień 2
Śniadanie, wyjazd na całodniową wycieczkę. Przejazd do Gniezna – wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego (w tym filmy w technologii 3d), zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej oraz Drzwi Gnieźnieńskich, przejazd do Rogalina, zwiedzanie zespołu pałacowo- ogrodowego z przewodnikiem, dęby Rogalińskie, kaplica św. Marcelego (w miarę dostępności), przerwa obiadowa, przejazd do Kórnika, zwiedzanie z przewodnikiem zamku, powrót do ośrodka, obiadokolacja, ognisko.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Poznania, spotkanie z przewodnikiem na starym rynku i zwiedzanie głównych poznańskich atrakcji: walki koziołków na wieży ratusza (w miarę możliwości czasowych), zwiedzanie rynku i katedry, Ostrów Tumski – zwiedzanie katedry poznańskiej, obiad, powrót do pod szkołę.

Uwaga!
Powyższy program można zmieniać. Podajemy listę przykładowych atrakcji (część z nich jest dodatkowo płatna):
– Bożejewiczki/k. Żnina wizyta w miasteczku westernowym Silverado 13zł/os.
Kruszwica – wejście na Krzywą Wieżę, rejs po Gople od 5,5zł/os
– Ostrów Lednicki – zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów od 3zł/os
Pobiedziska – Park Miniatur 5zł/os.
Pobiedziska – wystawa maszyn oblężniczych od 5zł/os + opłata przewodnicka
– Puszczykowo – Muzeum Arkadego Fiedlera 9zł/os + opłata przewodnicka
– Rogowo- park dinozaurów Zaurolandia od 9zł/os.
Swarzędz – wizyta w Aqua Parku lub parku wodnym Octopus w Suchym Lesie k. Poznania od 8zł/godz
– Wenecja – Muzeum Kolejki Wąskotorowej – zwiedzanie z przewodnikiem + lekcja muzealna od 8zł/os + opłata przewodnicka
Poznań: turystyczna gra miejska w Poznaniu, obserwatorium astronomiczne, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Rogala, palmiarnia, zwiedzanie Poznania zabytkowym tramwajem, wyjście do teatru/kina IMAX, makiety DawnegoPoznania, legendy Poznania w 6D, rekreacja na Malcie, wizyta w obserwatorium astronomicznym.

O szczegóły zapytaj w biurze!

Cena: od 383 PLN/os (przy grupie min. 45 os.). Bilety wstępu płatne dodatkowo – w wersji programu proponowanej powyżej przez nas: 45 zł/os.

Cena zawiera: zakwaterowanie w okolicy Gniezna/Wenecji/Poznania, pokoje 3-5 osobowe z łazienkami (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota/reprezentanta biura, usługi przewodnickie zgodnie z programem, bezpłatne uczestnictwo 3 opiekunów, podatek VAT.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...