Pobyt na Pomorzu / Wycieczki w Trójmieście

Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej – Śladami Solidarności

„Solidarność” to jeden z najważniejszych tematów, które zapisały się na kartach gdańskiej historii. Stocznia Gdańska natomiast była jedną z głównych scen, na których ta historia się rozgrywała. Niegdyś jeden z największych zakładów pracy w naszym regionie, w którym pracował także Lech Wałęsa. Tu powstał ruch społeczny „Solidarniść”, a skok Wałęsy  przez stoczniowy płot stał się symbolem pewnych zmian w Polsce. To tu w Sali BHP podpisano historyczne porozumienia sierpniowe, które stały się początkiem upadku komunizmu w Europie środkowo-wschodniej.

Stocznia dzisiaj to ogromny obszar, z widocznymi z daleka potężnymi żurawiami, halami produkcyjnymi, dokami ale także dziwnymi instalacjami artystycznymi.  Na terenie stoczni – tak zwanym Młodym Mieście widać także coraz więcej śladów współczesnych artystów m.in. w postaci rzeźb i różnych  instalacji. Stocznia stała się także poindustrialnym miejscem, w którym organizowane są nie tylko klimatyczne imprezy, ale także niebagatelne potężne koncerty i widowiska artystyczne.

Na Plac Solidarności pod pomnik trzech krzyży i pod historyczną bramę przybywają delegacje z całego świata. Pewnego roku były  tu także wszystkie kandydatki na Miss Świata! Aby zobaczyć z bliska Stocznię i poczuć klimat tej historii zapraszamy Cię do zwiedzania stoczni gdańskiej. Nasze biuro organizuje wstęp na teren stoczni, zapewnia przewodnika specjalizującego się w tej tematyce, a także może zorganizować obiad w stylowym stoczniowym bufecie.
Opcje zwiedzania:
– Spacer po terenie stoczni gdańskiej z przewodnikiem– ok. 2,5 godz.
– Dla lubiących aktywny sposób zwiedzania proponujemy zwiedzanie stoczni gdańskiej i okolic Młodego Miasta na rowerze – ok. 2,5 godz.
– Dla leniuchów lub szukających oryginalnych wrażeń oferujemy tematyczne zwiedzanie stoczni i Gdańska zabytkowym autobusem – tzw. „Ogórkiem”! W tej opcji oprócz wjazdu na teren stoczni uczestnicy zobaczą Młode Miasto, dzielnicę Gdańska Zaspa i Przymorze z najdłuższymi w Polsce blokami typu falowce a także inne miejsca związane z Czasmi PRL – ok. 3 godz.
* Do każdej z podanych powyżej opcji wskazane jest dodać zwiedzanie Wystawy „Drogi do Wolności”! Ta oryginalna i interaktywna wystawa mieści się w sąsiedztwie Stoczni i poświęcona jest tematyce Solidarności i czasom PRL-u. Zobaczymy tu jak wyglądały kiedyś sklepy, jak działały podziemne drukarnie. Tu znajduje się także tablica ze słynnymi z 21 postulatami.
* Zapraszamy także do alternatywnej formy zwiedzania Gdańska. Czasy PRL i historia Solidarności to główne założenia naszej Gry miejskiej „Czar PRL-u”.
Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...