Pobyt na Pomorzu / Wycieczki w Trójmieście

Trójmiasto na rowerze

TRÓJMIASTO NA ROWERZE

NIEODKRYTY SOPOT & TAJEMNICZY GDAŃSK

Wycieczkę rowerową rozpoczynamy w centrum Sopotu tuż koło symbolu tego miasta  – czyli najdłuższego (512 m) w Europie drewnianego molo. Tu po instrukcjach naszego przewodnika i kilku informacjach o otoczeniu ruszamy w drogę. Jedziemy ścieżka rowerową wzdłuż morza. Mijając sopockie restauracje, kawiarnie, urokliwe pensjonaty i inne secesyjne zabudowania willowe wjedziemy do Gdańskiej dzielnicy Jelitkowo. Tu charakter otoczenia zmieni się szybko. Początkowo jechać będziemy przez miejski park spacerowo – rekreacyjny, który rozciąga się przez dzielnicę Przymorze aż do Brzeźna – kąpieliska, gdzie przy molo zrobimy przerwę.

Dalsza trasa nabierze charakteru miejskiego i przebiegać będzie przez Wrzeszcz – dzielnicę, w której mieszkał Guenter Grass i prowadzić będzie do samego centrum starego miasta. Tutaj przejedziemy koło największego młyna wodnego w średniowiecznej Europie, obejrzymy Ratusz Staromiejski i mijając główne miasto dojedziemy do miejsca dziś trochę zapomnianego przez turystów – do nowożytnych umocnień Gdańska. Ta ciekawa sieć bastionów otoczonych opływem Motławy stanowi unikatową wartość miasta  a gdy wdrapiemy  się na bastiony ukaże nam się widok na początek Żuław Wiślanych.

Został jeszcze tylko powrót do Głównej części miasta, które wcześniej minęliśmy i zwiedzanie najbardziej reprezentatywnej części Gdańska. Ten ostatni etap zwiedzimy już piechotą a spacer obejmie ul. Długą i Długi Targ, ul. Mariacką, Długie Pobrzeże – czyli wszystko co w Gdańsku zobaczyć należy!

Trasę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb grupy!

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...