Wycieczki objazdowe / Wycieczki zagraniczne

Szwajcaria – na szynach wśród alpejskich krajobrazów

ideatour podróże kulturowe

Szwajcaria – Na szynach wśród alpejskich krajobrazów
Wiadukty, tunele, lodowce i winnice
6 dni

 • Bajeczna podróż kolejowa po Szwajcarii, komfortowe pociągi
 • Podróż do marzeń dzieciństwa
 • Jedyna trasa kolejowa przez Alpy z północy na południe
 • Wjazd kolejką kabinową w Chamonix – Mont Blanc

Znacie kogoś, kto nie bawił się jako dziecko kolejką ? Szwajcaria koleją stoi (oczywiście poza wspaniałymi trasami narciarskimi). Szwajcarska punktualność i jakość sprawdza się również w odniesieniu do pociągów. A nie są to zwykłe pociągi – Bernina Express – od lipca 2008 r. na liście światowego dziedzictwa UNESCO jako synteza techniki, kultury i przyrody, Centovalli i Golden PassLine to prawdziwa przygoda na szynach. Panoramiczne wagony zapewniają fascynujące widoki na Alpy, komfortowe przedziały to gwarancja wygodnej podróży, a personel pozostający zawsze do usług zatroszczy się o kulinarne doznania. Pociąg przemierza malownicze zakątki Szwajcarii, wspina się na niewyobrażalnie wysokie mosty i pokonuje tunele. Kolejnych wrażeń dostarczy Mont Blanc i wizyta we Włoszech nad jeziorem Lago di Como. Jest w tej podróży coś nostalgicznego i romantycznego. Łączy przyrodę z kulturą. Przeżyj to sam. Jedna podróż a kilka pór roku.

Program

Dzień 1 – Wylot z Polski. Luzerna
Przylot na lotnisko w Zurychu. Przejazd autokarem do Lucerny.
Miniaturka całej Szwajcarii – typowa miejska zabudowa, miasto, jezioro i góry.
Wieczorny spacer to okazja do bliższego poznania charme tegoż miasta.
Co łączy Thorvaldsena, duńskiego rzeźbiarza z Polską i Szwajcarią … pomniki – w Warszawie księcia Józefa Poniatowskiego i Kopernika, a w Lucernie najsmutniejszy pomnik świata przedstawiający umierającego lwa.
Nocleg i kolacja w hotelu w okolicy Luzerny. 60 km.

Dzień 2 – Złota Przełęcz. GoldenPassLine
Pierwsza z długo wyczekiwanych podróży pociągiem przez Alpy Szwajcarii to GoldenPassLine. Trasa wiedzie do Montreux i oczarowuje wyjątkowo pięknymi krajobrazami. Siedząc w wygodnym przedziale stajemy się świadkiem spektaklu z głównym udziałem słynnych czterotysięczników Eiger, Mönch, Jungfrau, ośmiu jezior i zapierających dech w piersiach widoków. Wreszcie nad jez. Genewskim pojawiają się winnice. W Montreux, gdzie widać już francuskie wpływy, przebywali Charlie Chaplin, Freddie Mercury. Kolacja i nocleg w Martigny. Kolej 6 h 18 min, autokar 45 km.

Dzień 3 – Mont Blanc
Chamonix, francuskie miasto u stóp najwyższego szczytu w Europie. Okazja do wjazdu kabinową kolejką linową na wysokość 2317 m, skąd roztacza się imponująca panorama na Mont Blanc (dopłata). Lekka wędrówka uzupełni wrażenia o bliski kontakt z przyrodą. Przerwa na obiad w tradycyjnej górskim zajeździe. Powrót do Martigny, czas na zwiedzanie miasta i gorzelni, gdzie produkowane są słynne brandy z gruszek William. Degustacji tego trunku trudno odmówić. Kolacja ze specjałami lokalnej kuchni w hotelu. Polecamy też najlepsze wino regionu walijskiego Fendant (opcja: wizyta u producenta tego wina i na miejscu degustacja). Autokar 90 km.

Dzień 4 – Kolej Centovalli: Domodossola – Locarno
Przejazd nowoczesnym widokowym pociągiem kolei Centovalli z Domodossola do Locarno. Trasa wiedzie przez malownicze doliny, wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków. Z okien pociągu można podziwiać widoki i bogatą roślinność zmienną jak pory roku, co czyni tę podróż różnorodną i fascynującą. Z Locarno transfer do hotelu nad jeziorem Como we Włoszech. Kolej 1 h 42 min, autokar 200 km.

Dzień 5 – Bernina Express – koleją z Włoch do Szwajcarii
Trasę Tirano – Chur przemierzamy słynnym Bernina Express. Pociąg legenda od 1913 r., jak mówią miejscowi, „łączy zimną północ z ciepłym południem i dotyka przy tym nieba”. Pociąg jedzie z malowniczego włoskiego Tirano w regionie Veltlin, o klimacie południa, przez przełęcz Bernina (2 253 m ), gdzie z kolei panuje wieczna zmarzlina, do Chur – najstarszego miasta w Szwajcarii. Jest to zarazem jedna z najbardziej stromych tras kolejowych na świecie, którą pociąg pokonuje bez zębatek.
Drogę urozmaica 196 mostów, 55 tuneli ! Praca ludzkich rąk, krajobraz kulturalny i przyrodniczy regionu, tak charakterystyczny dla Szwajcarii, zostały docenione – linia kolejowa Bernina znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kolej łączy kultury, krajobrazy i ludzi. Na otwartej przestrzeni architektura to wiadukty i tunele, w miastach i wsiach budynki dworców. Całość tworzy harmonię z krajobrazem, przyrodą i kulturą. Zadziwiające jest, że ta infrastruktura kolejowa nie pełni tylko swojej dosłownej roli – transportowej, jest czymś więcej – stanowi swoiste dzieło sztuki użytkowej, zabytek kultury. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Chur (Flims/Laax). Kolej 4 h 14 min, autokar 140 km.

Dzień 6 – Wylot do Polski
Z hotelu transfer na lotnisko w Zurychu i odlot do Polski. Autokar 70 km.

Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa – Zurych – Warszawa (linie LOT)
 • Pilot na całej trasie j. polski
 • 1 nocleg w hotelu 4**** w okolicach Luzerny
 • 2 nocleg w hotelu 3**** w Martigny
 • 1 nocleg w hotelu 4**** nad jeziorem Como (Włochy)
 • 1 nocleg w hotelu 3**** w okolicach Chur
 • 5 x śniadanie w formie bufetu
 • 5 x obiadokolacja złożona z 3 dań, w tym kolacja ze specjałami regionalnej kuchni w Martigny i winem
 • Wino do kolacji w Como
 • Obiad (dania zimne) w pociągu Bernina Express
 • Zwiedzanie gorzelni brandy i degustacja
 • Transfery komfortowym autokarem z klimatyzacją
 • Zwiedzanie Luzerny z lokalnym przewodnikiem
 • Bilety i rezerwacja miejsc na przejazdy koleją zgodnie z programem w 2. klasie
 • Koszty wstępów do odwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL i NW


CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...