Aktywne wyjazdy / Wycieczki rowerowe

Rowerem przez Gdańsk i Sopot

ROWEREM PRZEZ GDAŃSK I SOPOT

TRASA:
SOPOT – GDAŃSK PRZYMORZE – BRZEŹNO – WRZESZCZ – STARE I GŁÓWNE MIASTO – OPŁYW MOTŁAWY – GDAŃSK

GRUPA: max. 2 x 25 osób

CHARAKTER TRASY: miejski i parkowy – głównie ścieżka rowerowa

ATRAKCJE: Molo w Sopocie i Brzeźnie, Wrzeszcz, Plac Solidarności, Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, Bastiony z opływem Motławy, zabytki Głównego Miasta Gdańska

TRUDNOŚĆ TRASY: Łatwa

DŁUGOŚĆ: ok. 30 km (bez powrotu)

CZAS TRWANIA: ok. 6 – 8 godz.

OPIS TRASY:
Grupę autokarową dzielimy na 2 części. Jedna podgrupa (piesza) zaczyna program od standardowego zwiedzania Gdańska piechotą z przewodnikiem. W program wliczony powinien być także czas wolny dla gości.

Drugą podgrupę (rowerową) w tym samym czasie należy zawieść do Sopotu, gdzie czekał będzie drugi przewodnik lub pilot.

Wycieczkę rowerową rozpoczynamy w centrum Sopotu tuż koło symbolu tego miasta – czyli najdłuższego (512 m) w Europie drewnianego molo. Tu po instrukcjach naszego przewodnika i kilku informacjach o otoczeniu ruszamy w drogę. Jedziemy ścieżka rowerową wzdłuż morza. Mijając sopockie restauracje, kawiarnie, urokliwe pensjonaty i inne secesyjne zabudowania willowe wjedziemy do Gdańskiej dzielnicy Jelitkowo. Tu charakter otoczenia zmieni się szybko. Początkowo jechać będziemy przez miejski park spacerowo – rekreacyjny, który rozciąga się przez dzielnicę Przymorze aż do Brzeźna – kąpieliska, gdzie przy molo zrobimy przerwę.

Dalsza trasa nabierze charakteru miejskiego i przebiegać będzie przez Wrzeszcz – dzielnicę, w której mieszkał Guenter Grass i prowadzić będzie do samego centrum starego miasta. Tutaj przejedziemy koło największego młyna wodnego w średniowiecznej Europie, obejrzymy Ratusz Staromiejski i mijając główne miasto dojedziemy do miejsca dziś trochę zapomnianego przez turystów – do nowożytnych umocnień Gdańska. Ta ciekawa sieć bastionów otoczonych opływem Motławy stanowi unikatową wartość miasta a gdy wdrapiemy się na bastiony ukaże nam się widok na początek Żuław Wiślanych.

Został jeszcze tylko powrót do Głównej części miasta, które wcześniej minęliśmy i zwiedzanie najbardziej reprezentatywnej części Gdańska. Ten ostatni etap zwiedzimy już piechotą a spacer obejmie ul. Długą i Długi Targ, ul. Mariacką, Długie Pobrzeże – czyli wszystko co w Gdańsku zobaczyć należy!

Właśnie na tym etapie grupy spotkają się i zamienią rolami – grupa piesza wsiądzie na rowery i pokona analogiczną trasę a rowerowa zacznie zwiedzanie spacerując przez Gdańsk.

Nasza wycieczka rowerowa prowadzi przez wszystkie najciekawsze zakątki Gdańska i Sopotu, zarówno te odwiedzane najczęściej jak i miejsca trudno dostępne piechotą, autokarem czy samochodem.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...