Wycieczki objazdowe / Wycieczki w Polsce

Północne Kaszuby i Pomorze Środkowe

3 dni

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, pakowanie, wyjazd z Gdyni w kierunku Słupska. Pierwszym przystankiem na naszej drodze będzie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Muzeum mieści się w zabytkowym kompleksie, w którego skład wchodzą: Zamek Książąt Pomorskich i Młyn Zamkowy, Spichlerz Richtera,  Brama Młyńska i tzw. Dworek. Oczywiście największą dumą Muzeum jest największa na świecie kolekcja związana ze Stanisławem Ignacym Witkiewiczem – Witkacym.

Dalsza nasza droga prowadzić będzie do urokliwego miejsca – Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, które mieści się w Swołowie. Zagroda Albrechta to przykład typowej czworobocznej zagrody zamożnego chłopa, jakie występowały m.in. na Pomorzu w XIX i XX w. Tutaj oprócz zwiedzania obiektu z przewodnikiem zaproponujemy degustację ciasta w Gospodzie Pod Wesołym Pomorzaninem. Kolejną odsłoną kulinarnej strony naszej wycieczki będzie wizyta w Muzeum Chleba w Ustce! Muzeum Chleba to przede wszystkim ponad dwa tysiące imponujących, zabytkowych eksponatów: maszyny stosowane niegdyś w piekarnictwie maszyny, książki o historii piekarnictwa i cukiernictwa, pocztówki i znaczki z motywem chleba, przyprawy, ceramiczne obrazy i wiele innych.
Będąc w Ustce nie można pominąć spaceru po tutejszej promenadzie zakończonego pamiątkowym zdjęciem przy symbolu Ustki – czyli tutejszej urodziwej Syrence, która spogląda z nadmorskiego falochronu. Pozostała nam jeszcze tylko krótka podróż do miejsca zakwaterowania czyli do Darłówka. Po zakwaterowaniu dzisiejszy wieczór zaczniemy od obiadokolacji a zakończymy spotkaniem integracyjnym i grą w karty i inne gry w sali naszego pensjonatu!

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przeniesiemy się w czasy średniowiecza – a to wszystko dzięki wizycie w Muzeum Książąt Pomorskich w Darłowie – mieszczącym się właśnie w średniowiecznym zamku. Tutaj zobaczymy zabytki sakralne, a także meble gdańskie i mieszczańskie. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na wieżę zamkową, z której roztacza się urokliwa panorama miasta. Dalsza podróż to przejazd do wsi Kluki, gdzie urządzono Muzeum Wsi Słowińskiej. Tutaj stare chałupy i zagrody tętnią życiem w trakcie licznych imprez folklorystycznych odtwarzających dawną kulturę. Sprzęty używane w słowińskim gospodarstwie, sprzęt rybacki, wyposażenie dawnej chałupy kaszubskiej oraz elementy sztuki i zwyczajów regionalnych – to główna tematyka ekspozycji. Po zwiedzaniu skosztujemy szarlotki w tutejszej karczmie. Kolejny cel naszej wycieczki to Łeba do której dojedziemy zajeżdżając jeszcze na krótką wizytę w Elektrowni Wodnej w Smołdzinie. Obiekt ten powstał w 1935 roku w pobliżu ujścia rzeki Łupawy do jeziora Gardno i jest najniżej położoną elektrownią na Łupawie. W godzinach popołudniowych przyjedziemy i zakwaterujemy się w Łebie. Po obiadokolacji spotkamy się na z całą grupą przy ognisku.

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu czeka nas krótka podróż za miasto – do Słowińskiego Parku Narodowego. Aby spojrzeć na park z pewnej perspektywy nasze odwiedziny Parku zaczniemy od rejsu po jeziorze Łebsko. Słowiński Park Narodowy to nie tylko natura ale także zabytki militarne, które zobaczymy w Wyrzutni Rakiet w Rąbkach. Ten pohitlerowskim poligonem rakietowym z 1940 roku jest kolejną atrakcja w drodze do wydm. Niemieccy naukowcy testowali tu rakiety przeciwlotnicze i balistyczne. Został nam jeszcze tylko krótki spacer po Parku i ujrzymy największą wydmę w regionie – czyli czterdziestodwumetrową Wydmę Łącką. Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym – położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem. Już od stuleci wydmy przesuwane są one w kierunku wschodnim i południowo wschodnim, z szybkością 1,2- 1,6 m w ciągu roku. Z wydm do naszego autokaru wrócimy meleksem elektrycznym i ruszymy dalej w stronę Trójmiasta, zatrzymując siępo drodze na lunch. Ostatnim przystankiem na naszej drodze będzie Wejherowo w którym odwiedzimy Pałac Przebendowskich i Keyserlingków. Ta XIX-wieczna rezydencja to jednocześnie siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. W tym unikalnym muzeum do zobaczenia jest ponad 100 tysięcy eksponatów, wśród których jest kaszubska literatura, prasa, rękopisy, kartografia, numizmaty, grafiki, muzykalia i dokumenty życia społecznego. Do domu wrócimy po południu.

CENA ZAWIERA:
– przejazd wygodnym autokarem klasy turystycznej
– opiekę pilota wycieczek
– 2 noclegi w pensjonatach / kwaterach prywatnych (Darłówko i Łeba) w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami
– pracę przewodników i wstępy do zwiedzanych obiektów: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Kultury Pomorza w Swołowie, Muzeum Chleba w Ustce, Muzeum Książąt Pomorskich w Darłowie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Elektrownia Wodna w Smołdzinie, Słowiński Park Narodowy, Wyrzutnia Rakiet w Rąbkach, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej
– Rejs Statkiem po Jeziorze Łebsko
– Przejazd wózkami elektrycznymi z Wydm
– Organizacja ogniska
– Wyżywienie zgodne z programem: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja (zupa, danie główne, napój), 2 x ciasto i kawa w klimatycznych restauracjach, kiełbaska na ognisko, dietetyczny lunch ostatniego dnia
– Koszty parkingów,
– podatek VAT

Cena: od 450 PLN/os przy grupie min. 45 os.

CENA NIE ZAWIERA:
– ubezpieczenie KL i NNW

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ NA IMPREZIE ?
Punkty w: Integracja + + + - -
Punkty w: Współpraca + + - - -
Punkty w: Adrenalina + - - - -
Punkty w: Poznianie miasta + + + + +
Punkty w: Zagadki + + + + -
Punkty w: Rywalizacja - - - - -
Punkty w: Zdobywanie wiedzy + + + + +
Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...