Pobyt na Pomorzu / Gry miejskie w Trójmieście

Na Piwo z Heweliuszem – zwiedznie gdańskich browarów

To, że  Jan Heweliusz był znanym astronomem, konstruktorem lunet i innych narzędzi do pomiarów astronomicznych wie chyba każdy.  Nie każdy jednak ma świadomość, że ten Gdańszczanin był także browarnikiem – i to niemal od zawsze bo warzeniem piwa trudnili się także jego pradziad, dziad i ojciec a w dodatku ożenił się z Katarzyną Rebeschke córką innego gdańskiego browarnika.

Zapraszamy zatem do zwiedzania Głównego i Starego Gdańska śladami gdańskich browarów. Naszemu spacerowi przewodzić będzie właśnie znawca piwa sam Jan Heweliusz a podczas całej wycieczki odwiedzimy i zwiedzimy 3 obecnie funkcjonujące klimatyczne knajpki warzące własne piwo. Nie obędzie się także bez prelekcji zawodowego browarnika i rzecz jasna degustacji piwa w każdym z browarów! Nie zapomnimy także o odwiedzinach obowiązkowych atrakcji turystycznych Gdańska zlokalizowanych przy Drodze Królewskiej, Długim Pobrzeżu i urokliwej ulicy Mariackiej.
Na Gości w ramach wycieczki czekać będą także zagadki i animacje związane z bursztynem, likierem Gold Wasser, tabaką kaszubską, które będą  organizowane przez naszych animatorów w odpowiedniej charakteryzacji.
Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...