Wycieczki objazdowe / Wycieczki w Polsce

„Nieznana Północ” – atrakcje Pomorza Zachodniego i Bornholm

Atrakcje wokół Kołobrzegu i wyprawa na Bornholm
3 dni 

dzień 1
Spotkanie z pilotem, pakowanie i wyjazd z Gdańska do Kołobrzegu. Pierwszego dnia proponujemy Państwu zwiedzanie najpiękniejszych zakątków zachodniej części polskiego wybrzeża. Jednym z przystanków na naszej drodze będzie Dziwnów – należący do najbardziej znanych uzdrowisk Europy z przełomu XIX i XX wieku. Poza piękną zabudową uzdrowiskową słynie z Alei Gwiazd Sportu (ozdobionej replikami medali polskich mistrzów) oraz mostu zwodzonego łączącego Wolin ze stałym lądem.
Dalsza nasza droga prowadzić będzie przez uzdrowisko Kamień Pomorski – w nim zajrzymy to chluby regionu – katedry pw. Jana Chrzciciela – jednego z najcenniejszych zabytków zachodniopomorskiej architektury sakralnej.  Odwiedzimy też maleńki Trzęsacz – tu panoramę nadmorską podziwia się ze specjalnego tarasu widokowego. Wizytówką tej wsi są stojące na wysokim klifie ruiny średniowiecznego kościoła. Trzęsacz jest położony na 15 południku – jego usytuowanie i historię przybliży nam wizyta w Muzeum Multimedialnym. Poza poczęstunkiem, każdy odwiedzający otrzyma Europejski Certyfikat Pobytu na 15 Południku.
Podróż przebiegnie przez Niechorze. W czasie pobytu przejdziemy całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Jak to możliwe? Dzięki Parkowi Latarni Morskich. Odwiedzający park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi polskimi latarniami morskimi, których miniatury przygotowano w skali 1:10. Ekspozycja jest wzbogacona m.in. modelem ORP Orzeł. Odwiedzimy też Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z historią, tradycją i kulturą rybacką Pomorza Zachodniego.
Po zwiedzaniu pozostaje nam jeszcze tylko krótka podróż do miejsca zakwaterowania czyli do Kołobrzegu.

Dzień 2
Całodniowa wycieczka na Bornholm. Naszą wycieczkę dzielimy na kilka etapów. Najpierw przejedziemy wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, Svaneke, Listed i Gudejem – urokliwe miasteczko, położone na zboczu wzgórza Bokul, pełne starych, krętych uliczek, sklepików i warsztatów artystycznych. W położonej przy porcie starej wędzarni serwowany jest miejscowy przysmak, tzw. „złoty śledź”. Kolejny etap to Tejn, Alinge, Sandvig i Hammershus – tu znajdują się największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku.
Przejazd do Nyker – miasteczka słynącego z owianego legendą templariuszy kościoła rotundowego (na całym Bornholmie są cztery kościoły tego typu!). Zanim wrócimy do portu, czeka nas jeszcze przejazd przez kompleks leśny Almindingen (jeden z największych lasów Danii) oraz Aakirkeby – dawną stolicę wyspy z XII-wiecznym kościołem. Powrót do Nexo o godz. 16.00 – do czasu zaokrętowania jest możliwość godzinnego czasu wolnego.

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu – zwiedzanie Kołobrzegu, kurortu szczycącego się jedną z najpiękniejszych polskich plaż, a także
czystym kąpieliskiem. Zajrzymy też na kołobrzeską starówkę – z zachowanym średniowiecznym układem ulic i tzw. „złotą uliczką” –
z odtworzoną przedwojenną zabudową, dziś kuszącą kafejkami i restauracjami. Obejrzymy też neogotycki ratusz, którego front zdobi fontanna o formie ułożonej na poduszce wodnej kuli ziemskiej. Odwiedzimy port (możliwość wejścia na taras widokowy latarni morskiej), a także Promomenadę Wydmową – jedną z najdłuższych i najbardziej malowniczych polskich nadmorskich alei.

Tego dnia będzie też akcent militarny – odwiedzimy Muzeum Oręża Polskiego – dokumentujące historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. Muzeum posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych. Przerwa na posiłek. Po zwiedzaniu Kołobrzegu i posiłku,  wizyta w ogrodach tematycznych Hortulus w Dobrzycy. To jedna z największych atrakcji regionu – około 30 różnych ogrodów tematycznych, a w nich blisko 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Kompleks ma powierzchnię ponad 4ha. Powrót do Gdańska w godzinach późnopopołudniowych/wieczornych.

CENA ZAWIERA:
– przejazd wygodnym autokarem klasy turystycznej
– opiekę pilota wycieczek
– 2 noclegi w Kołobrzegu w hotelu 3* (pokoje 1 i 2 osobowe)
– Praca przewodników i wstępy do zwiedzanych obiektów: (Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu,
Park Latarni Morskich w Niechorzu, Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu, latarnia w Kołobrzegu, Muzeum Oręża Polskiego, ogrody Hortulus)
– Rejs w obie strony na Bornholm, zwiedzanie Bornholmu z polskojęzycznym przewodnikiem, zapewnienie autokaru na Bornholmie, śniadanie w czasie rejsu.
– Wyżywienie zgodne z programem: 3 x śniadanie (w tym jedno w czasie rejsu), 1 x obiadokolacja (rejs powrotny z Bornholmu), 1 x kolacja (piątek), 2x obiad (piątek, niedziela)
– poczęstunek (ciasto i kawa) w Muzeum Multimedialnym w Trzęsaczu
– Koszty parkingów,
– podatek VAT

Cena od: 966 PLN przy grupie min. 50 osób

CENA NIE ZAWIERA:
– ubezpieczenie KL i NNW

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ NA IMPREZIE ?
Punkty w: Integracja + + - - -
Punkty w: Współpraca + - - - -
Punkty w: Adrenalina + - - - -
Punkty w: Poznianie miasta + + + + +
Punkty w: Zagadki + + + - -
Punkty w: Rywalizacja - - - - -
Punkty w: Zdobywanie wiedzy + + + + +
Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...