Wycieczki objazdowe / Wycieczki zagraniczne

Laos – rejs po Mekongu

Oferta przygotowana we współpracy z Ideatour Germanus sp. z o.o. wyłącznym przedstawicielem w Polsce armatora statku Mekong Sun, komfortowej jednostki pływającej po Mekongu.

Laos – Rejs po legendarnym Mekongu

Wyjątkowa podróż do Azji Południowo-Wschodniej. Polecamy programy 9- lub 15 dniowe w Laosie z możliwością przedłużenia pobytu o Kambodżę lub Wietnam.
Emocji dostarcza fakt, że cała podróż odbywa się na pokładzie komfortowego statku Mekong Sun. Właśnie legendarny Mekong staje się motywem przewodnim tej wyprawy. Jego uroki, kulturę ludności żyjącej nad tą rzeką i dzięki tej rzece poznajemy w sposób wyjątkowy, będąc w centrum codziennych zajęć tubylców, wśród egzotycznej przyrody.

Wyprawa statkiem Mekong Sun zapewnia bliski kontakt ze światem Południowo-Wschodniej Azji, kulturą i tradycją Indochin, z zakątkami położonymi z dala od masowej turystyki.

Statek Mekong Sun
Pierwszy statek z kabinami pasażerskimi na górnym Mekongu w Laosie. Podczas rejsu nad komfortem gości czuwa załoga, znana z uprzejmości i pierwszorzędnego serwisu. Rejs odbywa się w kameralnej atmosferze (proszę nie mylić tej wyprawy z rejsami ogromnymi promami !) – statek posiada kabiny dla 28 pasażerów plus załoga. Trasa wiedzie przez dziewicze regiony północnego Laosu, przybiera charakter autentycznej wyprawy, a po drodze czekają prawdziwe przygody i wzruszające wrażenia z kontaktu z miejscową kulturą i przyrodą !

Statek zbudowano w 2006 r. jako jednostkę ekskluzywną, stylową. Posiada dwa pokłady. Jedenaście kabin ma powierzchnię 12 m2, wszystkie są zewnętrzne, czyli z oknami i dodatkowo francuskimi balkonami umożliwiającymi widok na mijane krajobrazy. Na dziobie pokładu głównego znajduje się kabina superior z panoramicznym frontowym widokiem, jej powierzchnia to 20 m2. Na pokładzie górnym są jeszcze dwie dodatkowe kabiny superior o powierzchni 21 m2, obie z własnym balkonem.
Wszystkie kabiny sa wykończone drewnem teakowym i mahoniowym, posiadają dwa pojedyczne łóżka (kabina superior na dziobie jedno duże podwójne łóżko), łazienkę z prysznicem, WC, każda kabina wyposażona jest w klimatyzację.

Na pokładzie górnym są: restauracja, bar, taras widokowy z fotelami. Śniadania i obiady odbywają się w formie bufetu. Kolacja jest uroczyście serwowana do stołów. Menu składa się z dań południowoazjatyckich i europejskich.

Główne atrakcje

 • rejs statkiem Mekong Sun
 • zwiedzanie stolicy Laosu Luang Prabang
 • wizyta w odległych laotańskich wioskach
 • degustacja lokalnych dań, napojów i owoców
 • jaskinie Pak Ou
 • buddyjskie świątynie
 • malownicze krajobrazy wzdłuż Mekongu

Przykładowy program – 9 dni

Dzień 1 – Wylot z Polski
Wylot z Warszawy przez Frankfurt lub Monachium do Bangkoku.

Dzień 2 – Przylot do Luang Prabang
Lądowanie w Bangkoku. Dalszy przelot do Luang Prabang w Laosie, miasta znajdującego się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Transfer do przystani i zaokrętowanie na komfortowym statku Mekong Sun. Odpoczynek i zwiedzanie miasta. Ze szczytu Phou Si rozciąga się wspaniała panorama miasta i Mekongu. Wieczorny spacer ulicami Luang Prabang, kolorowo oświetlone ulice, różnorodność obrazów i zapachów to przedsmak azjatyckiej przygody. Powitalna kolacja na pokładzie statku, tutaj również nocleg.
Wyżywienie: kolacja.

Dzień 3 – Luang Prabang
Czas na bardziej wnikliwe poznanie Luang Prabang – warte zobaczenia są malownicze centrum, pałac, klasztor lasu bambusowego, klasztor Wat Xieng Thong. Okazja do spróbowania miejscowej kuchni, wybór jest ogromny – liczne restauracje w kolonialnym francuskim stylu, hinduskie restauracje i miejscowe tawerny nad Mekongiem.
Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 4 – Luang Prabang – Pak Ou
Warto wstać wcześnie rano, by być świadkiem codziennej ceremonii – marszu jałmużniczego mnichów buddyjskich, którzy o świcie wyruszają w miasto by zbierać ofiary (pożywienie i inne dary) od mieszkańców Luang Prabang. Dziś załoga Mekong Sun zabiera Was w rejs po legendarnym Mekongu. Koktajl jest okazją do powitania i przedstawienia trasy rejsu. Podczas najbliższych dni będziemy nie tylko płynąć, ale również schodzić na ląd i odbywać wyprawy w niezwykłe, mało znane zakątki Laosu, często w ogóle niedostępne drogą lądową.
Wizyta w typowej wiosce, lokalnej gorzelni, jaskiniach Pak Ou, gdzie wierni ustawili już tysiące statuetek Buddy. Kolacja ze specjałami laoskiej kuchni na pokładzie statku.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 5 – Laos, kraj tysiąca słoni
Wyprawa małymi łodziami po rzece Ou, dopływie Mekongu. Docieramy do małych wiosek, by poznać życie codzienne mieszkańców, poznać tajniki uprawy ryżu. Następnie statkiem Mekong Sun płyniemy dalej na południe. Dookoła urzekające krajobrazy i typowe dla tego regionu widoki – w jednej z wiosek podpatrujemy mieszkańców przy codziennych zajęciach, często prace transportowe wykonywane są z użyciem słoni.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 6 – Majestatyczny Mekong
Nawigacja po Mekongu wymaga nie lada umiejętności, nasuwa się analogia ze spływem po Missisipi, o którym przed 150 laty pisał Mark Twain: marynarze badają dno bambusowymi tyczkami i co minuta meldują poziom wody. A ten podlega ciągłym zmianom, w zależności od stanu wody południowy odcinek rzeki, najbardziej spektakularny, pokonuje się mniejszymi łodziami. Podróż ta jest inna za każdym razem. Podczas krótkich wykładów urozmaicających program przewodnik opowiada o szczegółach francuskiej ekspedycji z 1860 r., historii Złotego Trójkąta i życiu buddyjskich mnichów. Degustacja egzotycznych owoców i szybki kurs przyrządzania z nich dań to kolejne wrażenia.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 7 – Wodospady Kuang Si
Niezmącony krajobraz zdominowany przez skały, piaszczyste łachy i lasy tropikalne towarzyszy nam w dalszym ciągu. Okolica znana jest z upraw wielu gatunków herbaty. Degustacja wielu odmian tego napoju przybliży nam jego różnorodność. Niezapomnianych emocji dostarcza wyprawa do wodospadów Kuang Si. Wieczorem statek przypływa do Luang Prabang.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 8 – Pożegnanie z Luang Prabang.
Dzień do własnej dyspozycji w Luang Prabang. Warto wybrać się na lokalny targ, odkryć na własną rękę egzotyczne zakątki tego miasta. Wieczorem kolacja i tradycyjna ceremonia wyrażania przyjaźni „Baci” z towarzyszeniem laotańskiej muzyki i tańca.
Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 9 – Wylot do Polski
Rano opuszczamy pokład statku Mekong Sun. Transfer na lotnisko i odlot do Warszawy.
Wyżywienie: śniadanie.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów na pokładzie komfortowego laotańskiego statku Mekong Sun
 • opiekę polskiego pilota dla grupy liczącej min. 15 Polaków (w przypadku mniejszej ilości osób uczestnicy z Polski będą podróżować w międzynarodowej grupie z angielskojęzycznym pilotem)
 • wszystkie wycieczki i zwiedzania zgodnie z programem j.w.
 • zwiedzania z przewodnikiem Luang Prabang
 • wycieczkę do wodospadów Kuang Si
 • wycieczki i wizyty w wioskach i lokalnej społeczności
 • zwiedzanie jaskiń Pak Ou
 • wizytę w laotańskiej gorzelni
 • wieczór folklorystyczny z tradycyjną ceremonią Baci
 • wyżywienie zgodnie z opisem przy każdym dniu
 • wszystkie transfery, przejazdy podczas całej podróży
 • obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW

CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Cena nie zawiera:

 • opłata wizowa do Laosu (52 eur), napiwki i wydatki osobiste
 • przelot Warszawa – Luang Prabang – Warszawa (np. linie Lufthansa i Bangkok Airways, cena ok. 4200 zł / os.)
 • napiwków, napojów, wydatków natury osobistej

Maksymalna ilość uczestników: 28


Ważne informacje:

Paszport i wiza
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży. Na wizę potrzebne są 2 wolne strony w paszporcie (obok siebie).

Zdrowie – szczepienia
Brak przepisów, które przy wjeździe do Laosu, Tajlandii wymagają od podróżnych udokumentowania szczepień. Radzimy kontakt z lekarzem w celu omówienia profilaktyki przeciw malarii i zalecanych szepień.

Rezerwacja
Rejsy statkiem Mekong Sun są oferowane przez armatora w wielu krajach – nasza oferta na kilka terminów jest ofertą z kontyngentem miejsc dla polskich gości, niektóre terminy jednak podlegają pierwszeństwu rezerwacji. Dlatego radzimy decyzję o podróży i rezerwację dokonywać z dużym wyprzedzeniem, wiele gości rezerwuje już 9-12 miesięcy przed wyjazdem.

Rejs po Mekongu jest wielką przygodą i „wyprawą życia” – trzeba się do niej odpowiednio przygotować – chętnie udzielimy Państwu szczegółowych informacji, warto przeżyć podróż w pełni, cieszyć się z wrażeń z obcowania z miejscową kulturą i wyruszyć w podróż już po wstępnym rozeznaniu na temat charakteru rejsu, specyfiki odwiedzanego regionu. Tak więc nawet z tego względu decyzji o wyjeździe proszę nie odkładać „na ostatnią chwilę”. Nie ma tutaj ofert typu „last minute”.

Przedłużenie podróży
Podróż możesz przedłużyć o pobyt w Kambodży – m.in. zwiedzanie Angkor Wat i Phnom Penh. Zapytaj nas o szczegóły – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę !

Na życzenie przygotujemy też ofertę rejsów statkiem Mekong Sun na trasie od Złotego Trójkąta do stolicy Laosu Vientiane.

Uwaga!
Każdy rejs po górnym Mekongu ma charakter ekspedycji, możliwe są w związku z tym drobne zmiany w kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...