Wycieczki szkolne / Wycieczki zagraniczne

Kurs na Litwę – Śladami Mickiewicza

WILNO – TROKI – KIERNÓW – KOWNO
5dni

Dla naszych młodych uczestników Litwa jest szczególnie ważna ze względów
edukacyjnych. To kraj Adama Mickiewicza, który opisuje w swoich dziełach będących lekturą szkolną. Zapraszamy do Wilna, miasta ciekawego, pełnego zabytków i miejsc związanych z historią Polski. Miasta wartego zobaczenia także ze względu na swój urok i klimat, w którym przeszłość zaszyta w starym mieście splata się z nowoczesnością nowych budowli, gdzie splatają się kultury różnych narodów i różne wyznania. Pojedziemy także do Trok, gdzie zobaczymy Zamek Wielkich Książąt Litewskich, a na koniec do Kowna, gdzie obejrzymy liczne zabytki oraz przespacerujemy się po uliczkach kameralnej starówki. Porównajcie sami Litwę opisaną przez Adama Mickiewicza z rzeczywistością!

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły w godzinach wieczornych w kierunku Litwy, przekroczenie granicy polsko – litewskiej w Ogrodnikach i przyjazd do Wilna, zakwaterowanie, kolacja, spacer – Wilno nocą.

Dzień 2
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie w Wilnie obiektów z zewnątrz m.in. Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, klasztor Bazylianów, Rynek Starego Miasta, kościół Św. Ducha, Kościółek Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński (wewnątrz) z kościołem św. św. Janów, wejście do Muzeum Mickiewicza, „Zaułek gotycki”, pomnik Mickiewicza, klasztor Bernardynów, Katedra Wileńska, powrót do ośrodka, obiadokolacja, gry i zabawy.

Dzień 3
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Trok, zwiedzanie z zewnątrz zamku Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, w drodze powrotnej Kiernów – pierwsza stolicy Litwy, miasto ze swoją historią i pięknymi krajobrazami nad rzeka Wilia, powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie pozostałych zabytków Wilna: cmentarz na Rossie, Kościół św. św. Piotra i Pawła, Góra Gedymina (wjazd kolejką, taras widokowy), przejazd do Kowna, zwiedzanie m. in. ruiny zamku, kościół św. Jerzego, Seminarium Duchowne, Plac Ratuszowy, Kościół św. Franciszka Ksawerego i gimnazjum, w którym uczył Adam Mickiewicz, kościół Witolda Archikatedra św. św. Piotra i Pawła, obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 5
W godzinach porannych przyjazd pod szkołę.

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o:
– wejście do Zamku w Trokach
– rejs statkiem po jeziorze w Trokach
– wjazd na wieżę telewizyjną w Wilnie
– Muzeum Diabłów w Kownie
– Akropolio Ledas – lodowisko w centrum handlowym.
– poszerzenie zwiedzania trasy Uniwersytetu Wileńskiego
– Pałac Wielkich Książąt Litewskich
– wstęp do podziemi katedry wileńskiej
– Muzeum Więzienia KGB w Wilnie
– Muzeum Dziedzictwa Kościelnego w byłym kościele św. Michała w Wilnie
– wizytę w Aquaparku Vichy
– wizytę w Parku Europy (okolice Wilna)
– wizytę w Geograficznym Centrum Europy pod Wilnem

O szczegóły zapytaj w biurze!

Ceny ustalamy indywidualnie.

Cena zawiera: Zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym w Wilnie, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej z dwoma kierowcami, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, ubezpieczenie KL i NNW zagranicą, podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...