Wycieczki objazdowe / Wycieczki w Polsce

Kudowa Zdrój i Praga

„UZDRAWIAJĄCA” WYCIECZKA DO UZDROWISKA – KUDOWA ZDRÓJ

Zapraszamy do integracji w górskim uzdrowisku! Trasa naszej imprezy
przebiegać będzie nie tylko prze polskie miasta ale także, czeską Pragę i Skalne Miasto. W stolicy Czech zobaczymy najważniejsze zabytki, przespacerujemy się po pełnych uroku praskich uliczkach, poczujemy niezwykłą atmosferę tego miasta. W Skalnym Mieście obejrzymy olbrzymie labirynty skalnych przejść i ścieżek, a w Kudowie Zdrój Kaplicę Czaszek.

Dzień 1
Wyjazd późnym wieczorem i przejazd nocny w kierunku Kudowy Zdrój.

Dzień 2
Śniadanie w okolicach Kłodzka, a następnie zwiedzanie miasta oraz Twierdzy Kłodzko. Następnie przejazd do Nowej Rudy, gdzie przejdziemy podziemną trasą Kopalni Węgla.
Pozostał tylko krótki przejazd do Kudowy Zdrój, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy. Dzisiaj odwiedzimy jeszcze pijalnię Wód Mineralnych i zwiedzimy zabytkowy Park Zdrojowy po czym udamy się na obiadokolację.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjedziemy do Pragi, gdzie spotkamy się z Przewodnikiem, który Pragę zna jak własną kieszeń. Zwiedzanie Pragi przez ok. 5h: Ogród Królewski z Belwederem, Zamek Praski (katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski , bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka), Ogród na Wałach, pałacowe ogrody pod Zamkiem Praskim, ogród Wallensteina, Miasto Żydowskie.
Podczas zwiedzania zanjdziemy także chwilę czasu na smakowanie czeskich knedlików (opcja dodatkowo płatna). Wieczór spędzimy przy degustacji czeskiego piwa i narodowych specjałów. Po kolacji przejdziemy jeszcze na 45 min. koncert fontann. W godzinach nocnych wrócimy do miejsca zakwaterowania.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd autokarem do Skalnego Miasta znajdującego się tuż za granicą po stronie czeskiej. Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych, wśród piaskowcowych wież, ścian i tworów o oryginalnych kształtach. Są to m.in. Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Skalny Zamek, Bliźnięta w Beciku i wiele innych. Na uczestników czekają też atrakcje wodne: Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne Jez. Adrspasskie. W drodze powrotnej zajrzymy jeszcze do Kaplicy Czaszek.
Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i powrót w stronę Trójmiasta. Po drodze przystanek we Wrocławiu i zwiedzanie wraz z przewodnikiem Wrocławskiego Rynku, Ratusza, Ostrów Tumski i Katedra Św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej planowany jest także obiad.

OPCJE DODATKOWE (nie zawarte w cenie – możliwość dodania do programu lub wymiany za inną aktywność):

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdrój – możliwość przeniesienia się w czasie i zobaczenia takich zawodów jak: garncarstwo, kowalstwo, tkactwo oraz piekarstwo

Śnieżnik – 1425 m n.p.m. najwyższy szczyty Sudetów Wschodnich

Jaskinia Niedźwiedzia – jedna z najgłębszych i najdłuższych jaskiń w Polsce (głębokość około 60 m, długość znanych korytarzy 3 km). Swą nazwę zawdzięcza licznym szczątkom Niedźwiedzi Jaskiniowych z czasów zlodowaceń.
Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Rejs statkiem w Pradze – niezwykła okazja aby zobaczyć Pragę z poziomu Wełtawy! Taka wycieczka pozostawia niezapomniane wrażenia.

Muzeum Papiernictwa – w Dusznikach Zdroju to wystawa prezentująca historię produkcji papieru na świecie, w Polsce oraz na Śląsku

Park zdrojowy w Dusznikach Zdrój wraz z Pijalnią Wód – Park Zdrojowy zajmuje powierzchnię 5,4 hektara i leży uboczu Dusznik Zdroju. Jest to park lipowo, bukowo, kasztanowy, który ozdobiny jest przez liczne dywany kwiatowe.

Błędne Skały – Obszar ochrony ścisłej Błędne Skały ma powierzchnię ok. 22 ha, znajduje się na wysokości 915m n.p.m. i położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych.

Panorama Racławicka – we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Koncert kapeli cygańskiej – możliwość spędzenia wieczoru przy akompaniamencie muzyki cygańskiej, granej przez profesjonalistów

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem
– 3 x zakwaterowanie w Kudowa Zdrój w pokojach 2-osobowych
– wyżywienie zgodne z programem (4 x śniadanie, 1 obiad, 2 x obiadokolacja, 1 x kolacja w Pradze)
– przewodnik w Pradze do 5 godzin
– wstępy do zwiedzanych obiektów: Skalne Miasto, Kaplica Czaszek, Pijalnia Wód Mineralnych,
Twierdza Kłodzko, Kopalnia w Nowej Rudzie.
– wyżywienie i zakwaterowanie 2 kierowców oraz pilota
– ubezpieczenia KL i NNW

Cena: od 862 PLN (przy grupie min. 45 os.)

Uwaga:
– cena nie zawiera biletów wstępu do obiektów w Pradze: Zamek Królewski 250 koron, koncert Fontann ok. 220 koron Czeskich oraz Lunchu (Knedliki)

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ NA IMPREZIE ?
Punkty w: Integracja + + + - -
Punkty w: Współpraca + - - - -
Punkty w: Adrenalina + - - - -
Punkty w: Poznianie miasta + + + + +
Punkty w: Zagadki + + + + -
Punkty w: Rywalizacja + + + + +
Punkty w: Zdobywanie wiedzy - - - - -
Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...