Wycieczki szkolne / Wycieczki zagraniczne

Kresowy Express – Litwa i Ryga

WILNO – RYGA- KOWNO 
5 dni

Dla naszych młodych uczestników Litwa jest szczególnie ważna ze względów edukacyjnych. To kraj Adama Mickiewicza, który opisuje w swoich dziełach będących lekturą szkolną. Zapraszamy do Wilna, miasta ciekawego, pełnego zabytków i miejsc związanych z historią Polski. Miasta wartego zobaczenia także ze względu na swój urok i klimat, w którym przeszłość zaszyta w starym mieście splata się z nowoczesnością nowych budowli, gdzie splatają się kultury różnych narodów i różne wyznania. Pojedziemy także do Rygi – zielonego miasta z niezliczonymi bulwarami i skwerami, ale przede wszystkim miasta portowego z bogatą nadbałtycką historią. Na koniec do Kowna, gdzie obejrzymy liczne zabytki oraz przespacerujemy się po uliczkach kameralnej starówki.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd w kierunku Litwy spod szkoły w godzinach porannych, przekroczenie granicy polsko – litewskiej w Ogrodnikach i przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer – Wilno nocą, możliwość spaceru na Górę Gedymina (opcjonalnie wjazd kolejką, taras widokowy) skąd rozpościera się przepiękny widok na całe Wilno!

Dzień 2
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie w Wilnie obiektów z zewnątrz m.in. Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, klasztor Bazylianów, Rynek Starego Miasta, kościół Św. Ducha, Kościółek Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński (wewnątrz) z kościołem św. św. Janów, wejście do Muzeum Mickiewicza, „Zaułek gotycki”, pomnik Mickiewicza, klasztor Bernardynów, Katedra Wileńska, powrót do hotelu, obiadokolacja, gry i zabawy.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie pozostałych zabytków Wilna: cmentarz na Rossie, Kościół św. św. Piotra i Pawła, przejazd do Rygi. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach centrum Rygi, obiadokolacja. Możliwość organizacji późnego wieczornego spaceru po centrum Rygi.

Dzień 4

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 5
Wczesnym rankiem, śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w stronę Polski. Po drodze przystanek w  Kownie – zwiedzanie m. in. ruin zamku, obiad  i dalsza droga do Polski. Przyjazd pod szkołę w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Ceny ustalamy indywidualnie.

 

Cena zawiera: zakwaterowanie w obiekcie w Wilnie lub okolicach, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej z dwoma kierowcami, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, ubezpieczenie KL i NNW za granicą, podatek VAT.

 

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo.

 

UWAGA!

Istnieje możliwość wzbogacenia programu o: 

– wjazd na wieżę telewizyjną w Wilnie

– Muzeum Diabłów w Kownie

– Akropolio Ledas – lodowisko w centrum handlowym.

– poszerzenie zwiedzania trasy Uniwersytetu Wileńskiego

– Pałac Wielkich Książąt Litewskich

–  wstęp do podziemi katedry wileńskiej

– Muzeum Więzienia KGB w Wilnie

– Muzeum Dziedzictwa Kościelnego w byłym kościele św. Michała w Wilnie

– wizytę w Aquaparku Vichy

– wizytę w Parku Europy (okolice Wilna)

– wizytę w Geograficznym Centrum Europy pod Wilnem

 

O szczegóły zapytaj w biurze!

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...