Wycieczki szkolne / Wycieczki do Trójmiasta

Hity Trójmiasta

PERŁY TRÓJMIASTA
3 dni

W czasie trzydniowego pobytu proponujemy skoncentrowanie się na głównych atrakcjach aglomeracji i jej okolicy. Poniższy program jest bazowy i przykładowy. Intensywność zwiedzania, a także odwiedzane miejsca – dostosujemy do Państwa potrzeb.
1 dzień – zwiedzanie Gdańska i Westerplatte
Przyjazd do Gdańska w godzinach okołopołudniowych, zwiedzanie historycznej części Gdańska: ul. Długi Targ, ul. Długa, ul. Mariacka, Długie Pobrzeże z Żurawiem, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, wstęp do kościoła Mariackiego (możliwość wejścia na 80m wieżę kościelną), przejazd na Westerplatte – zwiedzanie półwyspu, po zwiedzaniu przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień – zwiedzanie Gdańska Oliwy, Sopotu i Gdyni
Śniadanie, wyjazd na całodzienną wycieczkę. Zwiedzanie Gdańska-Oliwy – wizyta w parku oliwskim i katedrze pocysterskiej – możliwość wysłuchania krótkiego koncertu prezentującego możliwości dźwiękowe organów, przejazd do Sopotu – wizyta na molo i deptaku ul. Bohaterów Monte Cassino, przejazd do Gdyni – zwiedzanie portu, Akwarium Gdyńskiego i Daru Pomorza. Powrót do ośrodka, obiadokolacja

3 dzień – zwiedzanie okolicy
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka (zwiedzanie zamku) lub przejazd na Kaszuby i zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (m.in. słynny Dom Do Góry Nogami), obiad, powrót.

Cena zawiera:
– zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym w Gdańsku lub Sopocie/ nadmorskim ośrodku wczasowym w okolicy Gdańska
– wyżywienie zgodnie z programem – 2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie, 1 x obiad
– zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Zamku w Malborku
– bilety wstępu do: Zamku w Malborku, Akwarium Gdyńskiego, Kościoła Mariackiego, Molo w Sopocie, katedry oliwskiej (koncert organowy)
– bezpłatne uczestnictwo 3 opiekunów i kierowcy
– podatek VAT

Atrakcje do wlecenia w program:
– wizyty w trójmiejskich muzeach (warto skorzystać, bilety dla osób do 16 r.ż w części obiektów kosztują tylko złotówkę!) – np. Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Narodowe Muzeum Morskie (a w nim: Żuraw i statek Sołdek), Muzeum Archeologiczne (szczególnie polecane najmłodszym!), żaglowiec Dar Pomorza, niszczyciel ORP Błyskawica
– multimedialna wystawa w Europejskim Centrum Solidarności – polecamy szczególnie grupom młodzieżowym!
parki edukacyjne: w Gdańsku – Centrum Hewelianum na Górze Gradowej oraz multimedialna wystawa Ludzie-Statki-Porty w Narodowym Muzeum Morskim, w Gdyni – Centrum Nauki Experyment
– wizyta na bursztynowym stadionie – obecnie Stadion Energa
– plażowanie 😉
Gdański Ogród Zoologiczny
rejs statkiem po porcie gdańskim lub gdyńskim
– wizyta w manufakturze cukierków CiuCiu
– od 2017 roku zapraszamy do multimedialnego Muzeum II Wojny Światowej (aktualnie w budowie)
– aktywne zwiedzanie –  rowerem / kajakiem

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...