Wycieczki objazdowe / Wycieczki zagraniczne

Hiszpania. W krainie Basków i winnic La Rioja

ideatour – podróże kulturowe
Hiszpania
W krainie Basków i winnic La Rioja      9 dni

Carlos Ruiz Zafon przedstawił Barcelonę jako miasto mroczne i tajemnicze, umiejscowił tu akcję swoich słynnych powieści Cień Wiatru i Gra Anioła. Przemierzając kręte ulice
katalońskiej metropolii nietrudno wczuć się w atmosferę opisywaną w powieściach.
Jednak Barcelona to tylko początek tej podróży, jej motyw przewodni to … wino,
kultura upraw i spożywania, napój, bez którego nie wyobrażamy sobie dzisiejszej Hiszpanii. Trasa wiedzie przez wiekowe zabytki Saragossy do winnic regionu Rioja.
W tradycyjnych bodegach przy lampce aromatycznego wina podyskutujemy o hiszpańskim temperamencie i bohaterskich wyczynach El Cida.

Główne atrakcje
• degustacja win w tradycyjnych winnicach i bodegas regionu La Rioja
• zwiedzanie miast Saragossa, Logrono, Haro, Burgos
• Barcelona i kościół Sagrada Familia
• Muzeum Picassa
• Bilbao i Muzeum Guggenheima
• tradycyjna kuchnia północnej Hiszpanii

Program

Dzień 1             Barcelona
Wylot z Warszawy do Barcelony (przesiadka w Madrycie). Późnym wieczorem dotarcie do hotelu w centrum miasta, kolacja i nocleg.

Dzień 2             Barcelona – zwiedzanie miasta
Centrum miasta pamięta czasy Starożytnego Rzymu jak i średniowiecznego gotyku.
To właśnie Barri Gotic, najstarsza dzielnica w Barcelonie.
Monumentalne budowle jak i skomplikowane układy ulic, charakterystyczne dla epoki średnich wieków, zachwycają podróżników z całego świata, ta dzielnica to – dusza Barcelony. Na miano najpiękniejszego zabytku gotyku katalońskiego zasługuje kościół Sta. Maria del Mar. Odnaleźć go można w starej dzielnicy miasta – Riberze. Nazywany jest popularnie „kościołem ludzi morza”. W dwu gotyckich rezydencjach mieści się Muzeum Picassa. Podstawę ekspozycji stanowią dzieła, które Picasso tworzył w latach swojej młodości, którą spędził w Barcelonie. Obrazu dopełnia secesyjna architektura Gaudiego. W niedalekiej odległości od średniowiecznego centrum miasta mieści się najsłynniejsze dzieło Gaudiego – La Sagrada Família (Świątynia Pokutna Świętej Rodziny).
Bazylika imponuje niepowtarzalnością detali architektonicznych i ręcznie rzeźbionymi wieżami. Powrót do hotelu, kolacja.

Dzień 3            Barcelona – Saragossa
Z uroczej Barcelony udamy się w podróż do krainy wina, słynnych szczepów tempranillo i viura. Regionu Rioja nie trzeba reklamować. Wina, które tu powstają szczycą się światowym uznaniem i z roku na rok podwyższają swoją jakość.
W winnicach El Penedes poznamy tajniki produkcji i spróbujemy hiszpańskiego wina.
Nocleg i kolacja w hotelu w Saragossie, średniowiecznej stolicy królestwa Aragonii .

Dzień 4            Saragossa – Tudela – Calahorra – Logrono
Przed wyjazdem do Logrono zwiedzanie Saragossy – m.in. największa w Hiszpanii świątynia barokowa Madonna del Pilar. W Tudeli zwiedzanie zabytkowego centrum miasta i słynnej dzielnicy żydowskiej. Podróż dalej w głąb regionu la Rioja , przez Calahorre aż do Logrono, leżącego w dolinie rzeki Ebro. Kolacja i nocleg w hotelu w Logrono.

Dzień 5            Logrono La Rioja Alta
Do popołudnia czas wolny, możliwość indywidualnego zwiedzania Logrono i wypoczynku w mieście. Po południu udamy się do Bodega Juan Alcorta, starej winnicy, produkującej jedno z lepszych win w rejonie. Wino wytwarzane jest według starych receptur, a składowane jest w dębowych beczkach pod ziemią. Uwagę zwracają tradycyjne metody produkcji połączone z nowoczesną architekturą winnych piwnic, a także zachwycający wystrój i rewelacyjna iluminacja. Degustacja wina w tak wspaniałym otoczeniu to prawdziwa przyjemność.
Wieczorem przyjazd do średniowiecznej La Guardii, otoczonej masywnymi średniowiecznymi murami i wieżami obronnymi. Winnice są tu od początków istnienia miasta i ciągną się wzdłuż ulic i domów. Szczególnie jesienią warto jest przyjechać do miasteczka, w okresie zbiorów winogron, lecz święto wina trwa przez wszystkie pory roku. Odwiedzimy jedną z winnic i spróbujemy lokalnego wina w Bodega Ysios.
Czas wolny w miejscowości, później powrót do Logrono. Kolacja w hotelu.

Dzień 6                 Haro Casalarriena Briones
Czas na stolicę regionu La Rioja! Haro pełni ten zaszczyt od wieków.
Miejscowi od XV w. nazywają część starego miasta Herradula. Znajduje się tu najważniejsze Muzeum Wina w Hiszpanii, gdzie można poznać teorię powstawania trunku w regionie, jego historię i tradycje. Miasteczko Casalarreina urzeka natomiast renesansowym wystrojem. Warto jest odwiedzić sławny Klasztor Santa Maria de la Piedad. Obiad w okolicy w tradycyjnej restauracji. Po południu udamy się do malowniczej miejscowości Briones. Słynie z bogactwa zabytkowych budowli i oczywiście wspaniałego wina. Popołudniowa degustacja umili pobyt w miasteczku. Wieczorem powrót do Logrono, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7                Logrono Burgos
Zwiedzanie katedry w Santo Domingo de la Calzada.
W tym mieście Domingo de Viloria wybudował kościół, szpital i solidną drogę dla pielgrzymów udających się do grobu św. Jakuba. Podróż do Burgos, w okolicy którego urodził się jeden z narodowych bohaterów Hiszpanii – El Cid. Pomnik wspaniałego rycerza średniowiecza znajduje się przy Paseo del Espolón w mieście. Uwagę przyciąga też gotycka katedra Santa Maria (na liście UNESCO), zamek Miraflores. Nocleg i kolacja w hotelu w Burgos.

Dzień 8            Burgos Bilbao
Wizyta w spektakularnym Muzeum Guggenheima w Bilbao.
Nowoczesna konstrukcja ze stali, szkła i tytanu jest autorstwa Franka o. Gehry, amerykańskiego architekta i projektanta. Projekty sygnowane nazwiskiem „Gehry” budzą podziw i uznanie na całym świecie, poprzez innowacyjność form i niekonwencjonalne barwy budowli. Bibao jest ośrodkiem naukowym i kulturalnym narodu Basków. Szczyci się również średniowieczną starówką z XIV wieku. Nocleg i kolacja w hotelu w Bilbao.

Dzień 9            Powrót do Polski
Wspaniała podróż po hiszpańskich miastach i winnicach dobiega końca.
Transfer z hotelu na lotnisko w Bilbao. Wylot do Warszawy, przesiadka w Madrycie.

Cena zawiera:
• lot Warszawa – Barcelona / Bilbao – Warszawa
• pilotaż w j. polskim
• 2 nocleg (2 x kolacja, 2 x śniadanie) w 3-gwiazdkowym hotelu w Barcelonie, centralne położenie
• 1 nocleg (kolacja, śniadanie) w hotelu 3-gwiazdkowym w centrum Saragossy
• 3 nocleg (kolacja i śniadanie) w 3-gwiazdkowym hotelu w Logrono
• 1 nocleg (kolacja i śniadanie) w 4-gwiazdkowym hotelu w Burgos
• 1 nocleg (kolacja i śniadanie) w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum w Bilbao
• zwiedzanie Barcelony
• zwiedzanie Muzeum Picassa
• wizyta w winnicy w El Penedes i degustacja
• zwiedzanie Saragossy
• zwiedzanie Tudeli (zabytkowe centrum i słynna dzielnicay żydowska)
• zwiedzanie Logrono, leżącego w dolinie rzeki Ebro.
• wizyta w winnicy w El Penedes i degustacja
• wizyta w Bodega Juan Alcorta, starej winnicy, produkującej jedno z lepszych win w rejonie i degustacja
• zwiedzanie średniowiecznego miasta La Guardia i wizyta w winnicy wraz z degustacją wina
• zwiedzanie stolicy regionu La Rioja – Haro
• zwiedzanie Muzeum Wina w Haro
• zwiedzanie miasteczka Casalarreina z klasztorem Santa Maria de la Piedad
• Obiad w okolicy Casalerreina w tradycyjnej restauracji
• zwiedzanie Briones
• zwiedzanie Burgos
• wizyta w spektakularnym Muzeum Guggenheima w Bilbao
• komfortowy autokar podczas realizacji całego programu (od / do lotniska)
• ubezpieczenie KL i NW

CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...