Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Szlak Piastowki – Wehikuł Czasu

WENECJA – BISKUPIN – ROGOWO – GNIEZNO – OSTRÓW LEDNICKI – POZNAŃ – SWARZĘDZ – KRUSZWICA
3 dni

Zabierzemy Was w fascynującą podróż w przeszłość. Nasz wehikuł czasu najpierw zabierze Was w czasy prasłowiańskie gdzie poczujecie na własnej skórze klimat naszych przodków, którzy stworzyli osadę dziś nazywaną polskimi Pompejami. Następnie przeniesiemy się w czasy jeszcze wcześniejsze i rozpoczniemy podróż przez wszystkie okresy geologiczne, od momentu pojawienia się życia na Ziemi do momentu pojawienia się człowieka. Będziecie mogli stanąć oko w oko z groźnym tyranozaurem, którego długość wynosi aż 16 metrów! Młodzi odkrywcy poczują się jak prawdziwi archeolodzy, bo będą mieli okazję uczestniczyć w pracach odkopywania prehistorycznego jaszczura! Na zakończenie czeka Was rejs promem do muzeum na Ostrowiu Lednickim, wizyta w Gnieźnie oraz Poznaniu i poznawanie zabytków związanych z początkami Państwa Polskiego.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, Muzeum Kolejki Wąskotorowej
w Wenecji, przejazd kolejką wąskotorową do Biskupina i zwiedzanie z przewodnikiem skansenu, przejazd do ośrodka wypoczynkowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka.

Dzień 2
Śniadanie, wyjazd z ośrodka, rejs promem – wizyta na Ostrowie Lednickim i zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Pierwszych Piastów, przejazd do Gniezna i zwiedzanie z przewodnikiem Katedry z drzwiami gnieźnieńskimi, zwiedzanie parku dinozaurów w Rogowie, powrót do ośrodka, obiadokolacja, ognisko.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Poznania i zwiedzanie z przewodnikiem: rynek, walka koziołków na wieży ratusza (w miarę możliwości czasowych), katedra, Ostrów Tumski, obiad, powrót do pod szkołę.

Uwaga!
Powyższy program można zmieniać. Podajemy listę przykładowych atrakcji (część z nich jest dodatkowo płatna):
Bożejewiczki/k. Żnina wizyta w miasteczku westernowym Silverado 13zł/os.
Gniezno – zwiedzanie multimedialnego Muzeum Początków Państwa Polskiego od 6zł/os.
Kórnik – zwiedzanie z przewodnikiem Arboretum od 4zł/os. + opłata przewodnicka
Kórnik – zwiedzanie z przewodnikiem zamku od 7zł/os. + opłata przewodnicka
Kruszwica – wejście na Krzywą Wieżę, rejs po Gople od 5,5zł/os
Pobiedziska – Park Miniatur 5zł/os
Pobiedziska – wystawa maszyn oblężniczych od 5zł/os + opłata przewodnicka
Puszczykowo – Muzeum Arkadego Fiedlera 9zł/os + opłata przewodnicka
Rogalin – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu parkowo-pałacowego 1zł/os +opłata przewodnicka
Rogalin – wizyta w kaplicy Św. Marcelina
Swarzędz – wizyta w Aqua Parku lub parku wodnym Octopus w Suchym Lesie k. Poznania od 8zł/godz
WenecjaMuzeum Kolejki Wąskotorowej – zwiedzanie z przewodnikiem + lekcja muzealna od 8zł/os + opłata przewodnicka
Poznań: turystyczna gra miejska w Poznaniu, obserwatorium astronomiczne, muzeum uzbrojenia, muzeum instrumentów muzycznych, muzeum rogala, palmiarnia, zwiedzanie Poznania zabytkowym tramwajem, wyjście do teatru/kina IMAX, makiety Dawnego Poznania, legendy Poznania w 6D, rekreacja na Malcie, wizyta w obserwatorium astronomicznym.

O szczegóły zapytaj w biurze!

Cena: od 359 PLN/os (przy grupie min. 45 os.)

Bilety wstępu płatne dodatkowo – w wersji programu proponowanej powyżej przez nas: 40 zł/os.

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w ośrodku w Wenecji lub okolicy, pokoje 3-5 osobowe z łazienkami (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem – 2x śniadanie, 2x obiadokolacja, 1x obiad, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota/reprezentanta biura, usługi przewodnickie zgodnie z programem, bezpłatne uczestnictwo 3 opiekunów, podatek VAT.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...