Wycieczki szkolne / Wycieczki do Trójmiasta

Śladami Solidarności

„Solidarność” to jeden z najważniejszych tematów, które zapisały się na kartach gdańskiej historii. Stocznia Gdańska natomiast była jedną z głównych scen, na których ta historia się rozgrywała. Niegdyś jeden z największych zakładów pracy w naszym regionie, w którym pracował także Lech Wałęsa. Tu powstał ruch społeczny „Solidarność”,  to tu w Sali BHP podpisano historyczne porozumienia sierpniowe, które stały się początkiem upadku komunizmu w Europie środkowo-wschodniej. Stocznia dzisiaj to ogromny obszar, z widocznymi z daleka potężnymi żurawiami, halami produkcyjnymi, dokami, ale także dziwnymi instalacjami artystycznymi.  Na terenie stoczni – tak zwanym Młodym Mieście widać także coraz więcej śladów współczesnych artystów m.in. w postaci rzeźb i różnych  instalacji. Stocznia stała się także poindustrialnym miejscem , w którym organizowane są nie tylko klimatyczne imprezy ale także potężne koncerty i widowiska artystyczne.

Na Plac Solidarności pod pomnik trzech krzyży i pod historyczną bramę przybywają delegacje z całego świata. Pewnego roku były  tu także wszystkie kandydatki na Miss Świata!

W programie m.in.
– wizyta na Pl. Solidarności pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców
– wizyta w Sali BHP
– zwiedzanie multimedialnego Europejskiego Centrum Solidarności
– wizyta w Hali U-Bootów
– wizyta w kościele Św. Brygidy

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...