Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Za rękę z Einsteinem do Torunia

TCZEW – GNIEW – TORUŃ – PIWNICE
2 dni

Nasza wyprawa pod kryptonimem „Za rękę z Einsteinem” odkrywać będzie tajniki kilku dziedzin nauki. Młodzi naukowcy przekonają się, jakie związki chemiczne wykorzystywane są podczas codziennego życia oraz w jaki sposób eksperymenty fizyczne przyczyniły się do rozwoju ludzkości, dlaczego matematyka jest królową wszystkich nauk, a potrzeba matką wynalazków. Nie zabraknie też komunikowania się w języku obcym! Trasa została tak zaplanowana, aby pokazać możliwie dużą ilość wartościowych zabytków technicznych, architektonicznych. Podczas całego wyjazdu każdy z uczestników gromadzić będzie punkty w postaci banknotów o nominale „100 Einsteinów”.
Zapraszamy do Torunia – grodu Mikołaja Kopernika, jednego z najbardziej znanych europejskich naukowców – odkrywców, gdzie czekać na nas będą liczne atrakcje!

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, przystanek w Tczewie (stary most o konstrukcji metalowej), spacer w Gniewie (zamek krzyżacki, punkt widokowy), przyjazd do Torunia, zwiedzanie z przewodnikiem z zewnątrz m. in. Rynek Staromiejski, ratusz, Kościół NMP, Krzywa Wieża, Dom Kopernika, Katedra św. św. Janów, ruiny zamku Krzyżackiego, Rynek Nowowiejski, lekcja chemii kuchennej i pieczenie pierników na warsztatach robienia pierników, przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjne, po zmroku interaktywna lekcja historii i spacer z pochodniami po Forcie nr IV.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, przejazd do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, obiad, wyjazd w drogę powrotną, po drodze podsumowanie wyjazdu i aukcja końcowa.

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o:

– zwiedzanie z przewodnikiem gniewskiego zamku
– zwiedzanie Wieży Ratuszowej
– seans w Planetarium – może być połączony z wystwą na interaktywnej wystawie Orbitarium/Geodium
– zwiedzanie Domu Kopernika

– zwiedzanie Torunia w formie gry miejskiej lub z przewodnikiem przebranym w historyczny strój

– wizyta w „Centrum nowoczesności – Młyn wiedzy” od 11zł/os

seans „Światło i dźwięk” na makiecie średniowiecznego Torunia 8zł/os.

– Muzeum Przyrodnicze od 4zł/os

– Muzeum Podróżników im. T. Halika 5zł/os

– Muzeum Diecezjalne

– wycieczka zabytkowym tramwajem

Izba Pamięci Tramwajów Toruńskich

Stacja Wodociągowa „Stare Bielany” (Muzeum Inżynierii Komunalnej Torunia)

Dom Legend Toruńskich 9zł/os

– zwiedzanie ruin zamku krzyżackiego od 6zł/os

– wizyta w Karmelowej Krainie (pokaz robienia słodkości lub wyprodukowanie swoich słodyczy)

– wizyta w Kinder Parku od 10zł/os

– pokaz Światło-Dźwięk fontanny Cosmopolis
O szczegóły pytaj w biurze!

Cena: od 229 PLN os (przy grupie min. 45 os.)

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w Forcie IV w Toruniu – pokoje 20 – osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, podatek VAT, zwiedzanie wieczorne fortu, warsztaty piernikowe.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...