Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Za rękę z Einsteinem po Szlaku Piastowskim

POZNAŃ – GNIEZNO – BISKUPIN – WENECJA
3 dni

Nasza wyprawa pod kryptonimem „Za rękę z Einsteinem” odkrywać będzie tajniki kilku dziedzin nauki. Młodzi naukowcy przekonają się, jakie związki chemiczne wykorzystywane są podczas codziennego życia oraz w jaki sposób eksperymenty fizyczne przyczyniły się do rozwoju ludzkości, dlaczego matematyka jest królową wszystkich nauk, a potrzeba matką wynalazków. Nie zabraknie też komunikowania się w języku obcym! Trasa została tak zaplanowana, aby pokazać możliwie dużą ilość wartościowych zabytków technicznych, architektonicznych. Podczas całego wyjazdu każdy z uczestników gromadzić będzie punkty w postaci banknotów o nominale „100 Einsteinów”

Zapraszamy na wycieczkę do Wielkopolski po unikatowym Szlaku Piastowskim. O jego niepowtarzalności świadczą zabytki kultury materialnej nagromadzone wzdłuż jego przebiegu. Zabytki sięgające od powstania polskiej państwowości, aż po czasy współczesne przybliżą nam rozwój nauki i techniki na przestrzeni wieków.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, przyjazd do Poznania, zwiedzanie z pracownikiem Zakładów Cegielskiego, przejazd zabytkowym tramwajem z audiprzednikiem do Muzeum Komunikacji Miejskiej, zwiedzanie z przewodnikiem poznańskiej starówki, zakwaterowanie, obiadokolacja izajęcia integracyjno – edukacyjne.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, wizyta w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, przejazd do Gniezna, wejście do Katedry (Drzwi Gnieźnieńskie), Biskupin – zwiedzanie osady, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjno – edukacyjne.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd kolejką wąskotorową w Wenecji, obiad, wyjazd w drogę powrotną, po drodze podsumowanie wyjazdu i aukcja końcowa, nagrody.

Uwaga! Istnieje możliwość wzbogacenia programu o: zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Makiety Dawnego Poznania, turystyczną grę miejską w Poznaniu, muzeum uzbrojenia, muzeum instrumentów muzycznych, muzeum rogala, palmiarnię, wyjście do teatru/kina IMAX, legendy Poznania w 6D, rekreację na Malcie. A poza Pozaniem:
– warsztaty w Biskupinie
-Kruszwica – wejście na Krzywą Wieżę, rejs po Gople od 5,5zł/os
– Ostrów Lednicki – zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów od 3zł/os
– Pobiedziska – Park Miniatur 5zł/os.
– Pobiedziska – wystawa maszyn oblężniczych od 5zł/os + opłata przewodnicka
– Puszczykowo – Muzeum Arkadego Fiedlera 9zł/os + opłata przewodnicka
– Rogalin – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu parkowo-pałacowego 1zł/os +opłata przewodnicka
– Rogalin – wizyta w kaplicy Św. Marcelina
– Rogowo- park dinozaurów Zaurolandia od 9zł/os.
– Swarzędz – wizyta w Aqua Parku lub parku wodnym Octopus w Suchym Lesie k. Poznania od 8zł/godz
– Wenecja – Muzeum Kolejki Wąskotorowej – zwiedzanie z przewodnikiem + lekcja muzealna od 8zł/os + opłata przewodnicka

Cena: od 364 PLN (przy grupie min. 45 os)

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w Poznaniu i Biskupinie lub w okolicach – pokoje 3-5 – osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – 20 zł / os.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...