Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Za rękę z Einsteinem do Olsztyna

BUCZYNIEC – OLSZTYN
2 dni

Nasza wyprawa pod kryptonimem „Za rękę z Einsteinem” odkrywać będzie tajniki kilku dziedzin nauki. Młodzi naukowcy przekonają się, jakie związki chemiczne wykorzystywane są podczas codziennego życia oraz w jaki sposób eksperymenty fizyczne przyczyniły się do rozwoju ludzkości, dlaczego matematyka jest królową wszystkich nauk, a potrzeba matką wynalazków. Nie zabraknie też komunikowania się w języku obcym! Trasa została tak zaplanowana, aby pokazać możliwie dużą ilość wartościowych zabytków technicznych, architektonicznych. Podczas całego wyjazdu każdy z uczestników gromadzić będzie punkty w postaci banknotów o nominale „100 Einsteinów”.
Olsztyn to miasto, w którym działał Mikołaj Kopernik – jeden z najbardziej znanych europejskich naukowców – odkrywców! Dlatego doszukiwać się będziemy tam jego śladów oraz podejmować tematy, z którymi Kopernik borykał się na co dzień!

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, przyjazd nad Kanał Ostródzko – Elbląski i pochylnie w Buczyńcu, przyjazd do Olsztyna, seans w Planetarium, warsztaty dotyczące historii druku w Domu Gazety Olsztyńskiej, zwiedzanie z przewodnikiem olsztyńskiej starówki, zakwaterowanie, obiadokolacja i zajęcia integracyjno – edukacyjne.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, wizyta w studenckiej dzielnicy Kortowo, wizyta w salach laboratoryjnych i wykładowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, obiad, wyjazd w drogę powrotną, po drodze podsumowanie wyjazdu i aukcja końcowa.

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o: przeprawę statkiem przez pochylnie w Buczyńcu, zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej i/lub warsztaty lub lekcje muzealne, zwiedzanie kompleksu rekreacyjnego – Nowa Holandia, wizytę w Muzeum Przyrody w Olsztynie, wizytę na polach Grunwaldu.
O szczegóły pytaj w biurze!

Cena: od 209 PLN (przy grupie min. 45 os.)

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w ośrodku, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – 21 zł / os.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...