Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Za rękę z Einsteinem do Bydgoszczy

TCZEW – GNIEW – TORUŃ – BYDGOSZCZ
2 dni

Nasza wyprawa pod kryptonimem „Za rękę z Einsteinem” odkrywać będzie tajniki kilku dziedzin nauki. Młodzi naukowcy przekonają się, jakie związki chemiczne wykorzystywane są podczas codziennego życia oraz w jaki sposób eksperymenty fizyczne przyczyniły się do rozwoju ludzkości, dlaczego matematyka jest królową wszystkich nauk, a potrzeba matką wynalazków. Nie zabraknie też komunikowania się w języku obcym! Trasa została tak zaplanowana, aby pokazać możliwie dużą ilość wartościowych zabytków technicznych, architektonicznych. Podczas całego wyjazdu każdy z uczestników gromadzić będzie punkty w postaci banknotów o nominale „100 Einsteinów”.

Bydgoszcz to miasto zapomnianych technologii, leżące nad rzeką Brdą, która okala całe miasto. Nie jest więc to niczym dziwnym, że człowiek wykorzystał to położenie miasta i już w XVIII wieku zbudował tu rozmaite budowle wodne z czego najważniejszy jest Stary Kanał Bydgoski.

Dzień 1 – Wodna chemia
Spotkanie z pilotem spod szkoły. Przystanek w Tczewie (stary most o konstrukcji metalowej), spacer w Gniewie (zamek krzyżacki, punkt widokowy), przyjazd do Torunia. Udział w interaktywnym pokazie chemicznym, prygotowanym przez pracowników akademickich i studentów chemii. Gra miejska pt. „Zaginiony piernik Kopernika„. Wyjazd do Bydgoszczy. Przyjazd nad Stary Kanał Bydgoski i zwiedzanie Muzum Kanału Bydgoskiego. Wizyta na Uniwersytecie Technologczno-Przyrodniczym. Zakwaterowanie, obiadokolacja i zajęcia integracyjno – edukacyjne z pilotem.

Dzień 2 – Zapomniane technologie
Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta w Muzeum Farmacji, interaktywne zwiedzanie Muzeum Fotografii (portrety i wywoływanie zdjęć w ciemni). Obiad, wyjazd w drogę powrotną, po drodze podsumowanie wyjazdu i aukcja końcowa.

Cena: od 210 PLN/os (przy grupie min. 45 os.).

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o: Spektakl w Operze Nova w Bydgoszczy, Zwiedzanie „Mennicy bydgoskiej” w Europejskim Centrum Pieniądza, Rejs tramwajem wodnym po Brdzie na terenie miasta, wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu, bydgoskie Exploseum, zwiedzanie z przewodnikiem gniewskiego zamku, lekcje muzealne na zamku w Gniewie.
O szczegóły pytaj w biurze!

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, posiłki zgodnie z programem, opiekę pilota / reprezentanta biura, bezpłatny udział 3 opiekunów, podatek VAT

Bilety wstępu płatne dodatkowo.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...