Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Puszcza Białowieska – na Kresach Polski

BIAŁOWIEŻA – HAJNÓWKA – BOHONIKI –
KRYNKI – KRUSZYNIANY – OLSZTYN
4 dni

Na kresach Polski rozciąga się wspaniała kraina, gdzie bogactwo roślin i zwierząt wprowadza nas w świat zapomniany, odległy, daleki od cywilizacyjnego zgiełku. Zapraszamy na wycieczkę do krainy gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Miejsca, gdzie religia, historia i obyczaje wielu kultur przenikają się i tworzą niezapomnianą atmosferę tego miejsca. Obejrzymy stare cerkwie, udamy się do drewnianego, tatarskiego meczetu oraz przeobrazimy się w najprawdziwszych podróżników podglądających przyrodę w Rezerwacie Pokazowym Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Kresy Polski to dopiero początek fantastycznych wypraw i niezapomnianych przygód.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły do Olsztyna, seans w planetarium lub skansen Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjne.

Dzień 2
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienne zwiedzanie okolic Białowieży i Hajnówki: cerkiew w Białowieży, Białowieski Park Narodowy (Park Pałacowy z Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, szlak pieszy przez puszczę ścieżką do Obrębu Ochronnego Orłówka), przejazd do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, Stara Białowieża z dębami królewskimi, Hajnówka i Sobór Świętej Trójcy, powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka.

Dzień 3
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienne zwiedzanie: Bohoniki – drewniany meczet tatarski z 1900r oraz mizar – największy cmentarz muzułmański w Polsce, Krynki – największy
w tej części Polski kirkut – cmentarz żydowski, Kruszyniany – drewniany meczet tatarski
z końca XVIII w., powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Olsztyna, obiad, zwiedzanie zamku, spacer po starówce, powrót pod szkołę.

Cena: od 461 PLN (przy grupie min. 45 os.)

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w ośrodku w Białowieży lub okolicach, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej, opieka i pomoc pilota/reprezentanta biura, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, podatek VAT.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Uwaga!
Możliwość wzbogacenia programu o:
– warsztaty muzealne na Zamku w Olsztynie
– zwiedzanie Muzeum Gazety Olsztyńskiej
– wizytę w Muzeum Przyrody w Olsztynie
– wizytę na polach Grunwaldu
– wizyta w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku
– wizyta w Wiosce Garncarskiej w Kamionce
przejazd kolejką wąskotorową po terenie Puszczy Białowieskiej
– możliwość zorganizowania wycieczki rowerowej
– rejs statkiem
Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce
– wizytę w interaktywnym Muzeum Ikon w Supraślu
skansen w Jurowcach
– Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie
Muzeum Straży Pożarnej w Nowodworach
Europejska Wieś Bociana w Pentowie

O szczegóły zapytaj w biurze!

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...