Wycieczki szkolne / Wycieczki zagraniczne

Kurs na Litwę – Śladami Mickiewicza

WILNO – TROKI – KIERNÓW – KOWNO
5dni

Dla naszych młodych uczestników Litwa jest szczególnie ważna ze względów
edukacyjnych. To kraj Adama Mickiewicza, który opisuje w swoich dziełach będących lekturą szkolną. Zapraszamy do Wilna, miasta ciekawego, pełnego zabytków i miejsc związanych z historią Polski. Miasta wartego zobaczenia także ze względu na swój urok i klimat, w którym przeszłość zaszyta w starym mieście splata się z nowoczesnością nowych budowli, gdzie splatają się kultury różnych narodów i różne wyznania. Pojedziemy także do Trok, gdzie zobaczymy Zamek Wielkich Książąt Litewskich, a na koniec do Kowna, gdzie obejrzymy liczne zabytki oraz przespacerujemy się po uliczkach kameralnej starówki. Porównajcie sami Litwę opisaną przez Adama Mickiewicza z rzeczywistością!

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły w godzinach wieczornych w kierunku Litwy, przekroczenie granicy polsko – litewskiej w Ogrodnikach i przyjazd do Wilna, zakwaterowanie, kolacja, spacer – Wilno nocą.

Dzień 2
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie w Wilnie obiektów z zewnątrz m.in. Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, klasztor Bazylianów, Rynek Starego Miasta, kościół Św. Ducha, Kościółek Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński (wewnątrz) z kościołem św. św. Janów, wejście do Muzeum Mickiewicza, „Zaułek gotycki”, pomnik Mickiewicza, klasztor Bernardynów, Katedra Wileńska, powrót do ośrodka, obiadokolacja, gry i zabawy.

Dzień 3
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Trok, zwiedzanie z zewnątrz zamku Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, w drodze powrotnej Kiernów – pierwsza stolicy Litwy, miasto ze swoją historią i pięknymi krajobrazami nad rzeka Wilia, powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie pozostałych zabytków Wilna: cmentarz na Rossie, Kościół św. św. Piotra i Pawła, Góra Gedymina (wjazd kolejką, taras widokowy), przejazd do Kowna, zwiedzanie m. in. ruiny zamku, kościół św. Jerzego, Seminarium Duchowne, Plac Ratuszowy, Kościół św. Franciszka Ksawerego i gimnazjum, w którym uczył Adam Mickiewicz, kościół Witolda Archikatedra św. św. Piotra i Pawła, obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 5
W godzinach porannych przyjazd pod szkołę.

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o:
– wejście do Zamku w Trokach
– rejs statkiem po jeziorze w Trokach
– wjazd na wieżę telewizyjną w Wilnie
– Muzeum Diabłów w Kownie
– Akropolio Ledas – lodowisko w centrum handlowym.
– poszerzenie zwiedzania trasy Uniwersytetu Wileńskiego
– Pałac Wielkich Książąt Litewskich
– wstęp do podziemi katedry wileńskiej
– Muzeum Więzienia KGB w Wilnie
– Muzeum Dziedzictwa Kościelnego w byłym kościele św. Michała w Wilnie
– wizytę w Aquaparku Vichy
– wizytę w Parku Europy (okolice Wilna)
– wizytę w Geograficznym Centrum Europy pod Wilnem

O szczegóły zapytaj w biurze!

Cena: od 647 PLN (dla grupy min. 45os.)

Cena zawiera: Zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym w Wilnie, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej z dwoma kierowcami, opieka i pomoc pilota, usługi przewodnickie, ubezpieczenie KL i NNW zagranicą, podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – ok. 40 zł / os.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...