Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Kraków – w stolicy Małopolski

CZĘSTOCHOWA – KRAKÓW – WIELICZKA
5 dni

Zapraszamy do miasta Kraka, Smoka Wawelskiego, starych kamieniczek, kawiarenek i magicznych uliczek, do miasta stu kościołów i stu teatrów. Jest to miasto niezwykłe, dlatego spacer po Krakowie może trwać od rana do późnych godzin wieczornych. Mury tego miasta przesiąknięte są historią minionych wieków oraz muzyką, która płynie zewsząd jak przystało na miasto artystów. Zwiedzimy Wawel, Rynek Staromiejski, Kościół Mariacki. Wsłuchamy się w słynny hejnał oraz zajrzymy do Sukiennic. Muzeum Czartoryskich jest najstarszym w Polsce. To właśnie tu znajduje się słynna Dama z Łasiczką Leonarda da Vinci. Odwiedzimy również Kopalnię Soli w Wieliczce oraz wyjątkową dzielnicę krakowskich Żydów z zachowanymi do dnia dzisiejszego synagogami i cmentarzem żydowskim. Kraków nazywany jest kulturalną stolicą Polski – i na własne oczy przekonamy się, dlaczego tak jest.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, zwiedzanie z przewodnikiem Jasnej Góry, przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Krakowa: Droga Królewska, ul. Floriańska, rynek, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki, ul. Grocka, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja, Wawel, Smocza Jama, Kościół na Skałce, powrót
do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Kazimierza (dzielnica Krakowa): kościół Bożego Ciała i Żydowskie Miasto, ul. Kanoniczna, kościół Franciszkanów, kościół Dominikanów, mały rynek, ul. Św. Anny, Collegium Maius, powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli w Wieliczce, powrót do Krakowa i ostatni spacer po starówce, obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 5
W godzinach porannych przyjazd pod szkołę.

Cena: od 552 zł (przy grupie min. 45 os.)

Cena zawiera: Zakwaterowanie w ośrodku w Krakowie lub okolicach, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej z dwoma kierowcami, opieka i pomoc pilota/reprezentanta biura, usługi przewodnickie, podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – ok. 51 zł / os.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodatkowe elementy do programu:
– poszerzenie zwiedzania Wawelu o wybrane komnaty
– wystawa w podziemiach rynku
Ogród Doświadczeń im. S. Lema na terenie Parku Lotników
Fabryka Schindlera
– Muzeum Czartoryskich (ponowne otwarcie planowane jest na 2018 r.)
– Muzeum Lotnictwa Polskiego
– Muzeum Armii Krajowej
– Muzeum Inżynierii Miejskiej
rejs po Wiśle
– kino IMAX
Etnomuzeum
– wizytę w ogromnym parku rozrywki Energylandia w Zatorze
– wizyta w Wadowicach
– wizyta w Oświęcimiu

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...