Wycieczki szkolne / Wycieczki w Polsce

Jura Krakowsko-Częstochowska – Szlak Orlich Gniazd

CZĘSTOCHOWA – OJCÓW – OGRODZIENIEC – WIELICZKA – KRAKÓW
5 dni


Jura Krakowsko – Częstochowska jest trasą bardzo zróżnicowaną. Wiedzie przez skałki, stare ruiny zamczysk a nawet przez prawdziwą pustynię w środku Europy. Przed nami wiele rewelacji przyrodniczych i architektonicznych. Naszą wspólną wyprawę rozpoczniemy od sanktuarium w Częstochowie. Później udamy się na południe, aby trafić do jednego z piękniejszych miejsc w Polsce – Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas spaceru czeka nas przeprawa przez Grotę Łokietka i Jaskinię Ciemną. Jeżeli pamiętacie, kim był Herkules zapewne nie zdziwi Was potężna, pozostawiona w Ojcowskim Parku maczuga. Czeka nas jeszcze spotkanie z wawelskim smokiem, symbolem miasta Kraka. Zwiedzimy Wawel, Kościół Mariacki i oczywiście największy w Polsce, jak nie w Europie średniowieczny rynek.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, zbiórka uczestników, wyjazd spod szkoły, przejazd do Częstochowy, zwiedzanie z przewodnikiem klasztoru na Jasnej Górze, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia integracyjne.

Dzień 2
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego: Grota Łokietka, ruiny zamku w Ojcowie, Jaskinia Ciemna, spacer doliną Prądnika (Brama Krakowska, Źródło miłości, Igła Deotymy), powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka.

Dzień 3
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienna wycieczka po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: Zamek w Ogrodzieńcu, PustyniaBłędowska, ruiny zamku w Rabsztynie, Jaskinia Nietoperzowa, Pilica, muzeum na zamku w Pieskowej Skale, spacer pod maczugą Herkulesa, powrót do ośrodka, obiadokolacja, gry i zabawy.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli w Wieliczce, przyjazd do Krakowa, zwiedzanie z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie, Katedra Wawelska, Droga Królewska, Kościół Mariacki, obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 5
W godzinach porannych przyjazd pod szkołę.

Uwaga!
Istnieje możliwość wzbogacenia programu o: niezapomnianą wizytę w AdrenaLinaPark w Ogrodzieńcu, wizytę w Muzeum Dawnych
Rzemiosł w Żorkach, a w Krakowie o:
– poszerzenie zwiedzania Wawelu o wybrane komnaty
– wystawa w podziemiach rynku
Ogród Doświadczeń im. S. Lema na terenie Parku Lotników
– Fabryka Schindlera
Muzeum Czartoryskich (ponowne otwarcie planowane jest na 2018 r.)
Muzeum Lotnictwa Polskiego
Muzeum Armii Krajowej
Muzeum Inżynierii Miejskiej
rejs po Wiśle
– kino IMAX
Etnomuzeum
– wizytę w ogromnym parku rozrywki Energylandia w Zatorze

Lub modyfikację programu:
– zamiast zwiedzania Jasnej Góry – wizyta w Muzeum Bajki SE–MA-FOR
(wytwórni bajki o Misiu Uszatku) w Łodzi
– zamiast jednego dnia programu podstawowego – wycieczka szlakiem Jana Pawła II
(Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska), zamiast połowy dnia programu podstawowego: wizyta w Oświęcimiu

O szczegóły zapytaj w biurze!

Cena: od 541 PLN/os (przy grupie min. 45 os.)

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w ośrodku położonym w Ojcowskim Parku Narodowym lub okolicy, pokoje 3-5 osobowe, łazienki na korytarzu (WC, umywalka, prysznic), wyżywienie zgodne z programem, przejazd autokarem klasy turystycznej z dwoma kierowcami, opieka i pomoc pilota / reprezentanta biura, usługi przewodnickie, podatek VAT. Uwaga – nocleg w ośrodku można zamienić na tańszy nocleg w schronisku młodzieżowym.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – 85 zł / os.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Planujesz zorganizować klasową wycieczkę „z klasą”? Szukasz transportu, przewodnika, pilota, programu wycieczki? Nasze biuro podróży z przyjemnością Ci w tym pomoże. Joytrip.pl to organizator wycieczek szkolnych nastawiony przede wszystkim na satysfakcję klientów. W ramach turystyki szkolnej oferujemy autorskie programy wyjazdów szkolnych, zielonych szkół, biwaków i wycieczek krajoznawczych. Najchętniej wybierane przez naszych klientów programy i regiony to: Kraków, Warszawa, Lwów, Praga, Łeba, Zakopane, Poznań, Mazury, Pomorze, Bieszczady, Tatry, Szlak Piastowski, Pomorze. Podróżujemy zawsze bezpiecznie autokarem, busem lub pociągiem. Każda z naszych wycieczek daje możliwość aktywnego wypoczynku, naturalnego poszerzenia wiedzy uczniów i ich integracji przez zabawę, której tak często brakuje w dobie intensywnej komputeryzacji.
Wysyłam...